Ayayorgi Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ayayorgi Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ayayorgi Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?– İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ayayorgi Koyu ve Plajı

Ayayorgi Koyu ve Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze yaklaşık 13 km mesafede yer almaktadır.

Kumsal kısmı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. Özellikle sezon döneminde rüzgârsız bir hava mevcuttur. Gündüz plaj olarak hizmet verirken akşam Beach club olarak hizmet vermektedir.

Ayayorgi Koyu Çeşme’nin en popüler koylarından biridir. Çeşme’de eğlence denildiğine ilk akla gelen yerlerdendir. Koy içerisinde Sole Mare, Paparazzi, Kafepi, Marrakech, Anka Beach, Babylon Ayayorgi isminde Beach Clublar bulunmaktadır. Özellikle gençler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir.

Ayayorgi Koyu ve Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ayayorgi Koyu ve Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze yaklaşık 13 km mesafede yer almaktadır.

OKUMALISIN  Heybeliada Gezi Rehberi?

Ayayorgi Koyu ve Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Çeşme merkezden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile Altınkum Plajı’na gitmek isteyenler Çeşme merkeze girmeden Dalyanköy’e giden yoldan devam etmelidirler. Ardından Çeşme Aya Yorgi tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.