Gelin Tülü Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Rize

Gelin Tülü Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Rize

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Gelin Tülü Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Gelin Tülü Şelalesi Nerede?                         

Gelintülü Şelalesi, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde Kaçkar Dağları Milli Park sınırları içerisinde yer alan bu olağanüstü güzellikteki şelale, Muhteşem manzarası ve doğasıyla görenleri hayrete düşürüyor. Gelin Tülü Şelalesi Ülkemizin en uzun şelalelerinden biri olarak bilinmektedir.

Ülkemizin en uzun şelalelerinden biri olan Gelin Tülü Şelalesi, Masmavi bir gökyüzü, yemyeşil orman içerisinden ana kaynağını eriyen kar ve yağmurdan alarak yaklaşık 23 metre yükseklikten Kavron Deresi’ne düşerek görsel bir şölen sunmaktadır. Kavron Deresi’ne düşen bu sular en son kendini fırtına deresine bırakıyor.

Şelalenin suyu Kavron deresine düşerken bembeyaz bir görüntü oluşturması ayrı bir görsel güzellik sunmaktadır. Fotoğraf karelerinin süslediği bu görüntü aynı zamanda fotoğraf tutkunları içinde vazgeçilmez bir duraktır.

Şelalenin tamamını görebileceğiniz en iyi nokta, Ayder yaylasının üstünde bulunan Huser Yaylası’dır. Kaçkar dağları milli parkı denildiğinde Ayder yaylasını ve Gelin tülü şelalesini’ kapsamaktadır. Yani bunların hepsi aynı yerdedir. Hatta bu güzergâh üzerinde Fırtına Deresi’ni göreceksiniz. Gelin tülü Şelalesini gezmeye geldiğinizde Ayder Yaylasını, Fırtına Deresini ve Zil Kaleyi de gezebilirsiniz.

Şelale İsmi Nereden Geliyor; Şelale suyu akarken bir tül gibi süzülmesi yöre halkı tarafından gelin duvağına benzetildiği için Bu ismi almıştır.

             Gelin Tülü Şelalesi Giriş Ücreti   2023              

Şelale için ayrı bir ücret ödemiyorsunuz yalnızca Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde olduğu için Milli Parka giriş Ücreti olarak  ücret alınıyor.

Şahıs…………….5 TL

İndirimli……….2.5 TL

Bisiklet…………5 TL

Motosiklet…..10 TL

Otomobil……..15 TL

Minibüs…………45 TL

Midibüs………….75 TL

Otobüs……………150 TL

Çadır Alanı………45 TL

Karavan Alanı….40 TL

               Gelin Tülü Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                

  • Gelin Tülü -Çamlıhemşin Arası 50 km,
  • Gelin Tülü -Rize Arası 100 km, Uzaklıktadır.
  • Gelin Tülü-Trabzon Arası 190 km,

Çamlıhemşin ilçe merkezinden Halil şişman caddesi boyunca ilerledikten sonra, Ayder yaylası yol ayrımından sola dönerek, Ayder yaylası yolu boyunca ilerleyiniz Yukarı Şimşirli köyüne geldiğinizde gelin tülü tabelasını göreceksiniz bu yoldan devam ederek gidebilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.