Aydın Kahvedere Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir?

Aydın Kahvedere Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aydın Kahvedere Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir? – Aydın  Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Aydın Kahvedere Yaylası

Aydın ilinin Karacasu ilçe merkezine 34 kilometre uzaklıkta olan Kahvederesi Yaylası, yüksek bir noktada serin bir mesire alanıdır. Yazın en çok tercih edilen yerler arasındadır. Aydın ilinden 7-8 derece daha serindir.

Aydın Kahvedere Yaylası Hakkında;

Kahvederesi Yaylası, serin, temiz ve bol oksijenli havasıyla Aydın ilinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Karacasu ilçesinin yayla turizminin gelişmesinde büyük öneme sahip olan Kahvederesi Yaylası’nda, 500 civarında yayla evi bulunmaktadır. Yazın sıcağından kaçıp, doğada huzur bulmak isteyenlerin uğrak yeri oluyor. Bu yayla evlerini günlük kiralayabiliyorsunuz.

Kahvederesi Yaylası’nda iki tane çay bahçesi bulunmaktadır. Bu güzel ortamda çay içme keyfine doyum olmuyor. Çay bahçesine, Arabanızla rahatlıkla gidebilirsiniz, otoparkı bulunmaktadır.

Kahvedere yaylasında birçok spor aktivitesini de yapabileceğiniz birçok spor aletleri de bulunuyor, bol oksijenli havada spor yapmakta bir ayrı keyif oluyor. Yayla da sizi güzel bir yürüyüş yolu bekliyor. Yayladan başlayan yürüyüş yolu ormanın arasından toprak yoldan ormanın içinde bulunan küçük Gölet’e kadar uzanan keyifli bir yolculuk.

OKUMALISIN  Tuzla Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Aydın-Kahvedere Yaylasına Nasıl Gidilir;

Aydın ilinin Karacasu ilçe merkezine 34 km uzaklıktadır. Aydın il merkezinden Karacasu ilçesine doğru gittiğiniz de ilçe merkezinden 5 dakika uzaklıktadır. Tabelalar yardımıyla gidebilirsiniz.

Aydın ilinin bazı yerlere olan uzaklığı;

 • İZMİR 130 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat,
 • MUĞLA 101 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat
 • AFYON 347 km uzaklıktadır ve yaklaşık 4,5 saat
 • BALIKESİR 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ÇANAKKALE 449 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat
 • DENİZLİ 126 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • MANİSA 156 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • ISPARTA 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ANKARA 604 km uzaklıktadır ve yaklaşık 8 saat
 • İSTANBUL 685 km uzaklıktadır ve yaklaşık 9 saat
 • BURSA 442 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.