Aydın Ortakçı Kaplıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024     

Aydın Ortakçı Kaplıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024     

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aydın Ortakçı Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti, Kaplıca Suyunun Şifası ve Faydaları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kaplıca, Aydın ilinin Buharkent ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Buharkent ilçesinin merkez köyü olan Ortakçı köyünde bulunmaktadır. Buharkent ilçe merkezine yaklaşık olarak 2 km mesafededir. Aydın il merkezine ise yaklaşık olarak 83 km dir. Nazilli – Burhaniye yolu üzerindedir.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 50°C dir. Hamam içerisindeki su 50 derece olarak kullanılsa da kaynaktan çıkış sıcaklığı 74 derece civarındadır. Bu termal suların içerisinde bol miktarda sodyum ve kalsiyum bulunmaktadır. Tür olarak ise bikarbonatlı sular grubunun içerisinde bulunur. Su da ciddi miktarda radon bulunması da dikkat çekicidir.

Aydın Ortakçı Kaplıcası

Aydın Ortakçı Kaplıcası

Ortakçı kaplıcası bölgenin en değerli termal su kaynaklarından birisine sahiptir. Ortakçı ismini ise bağlı olduğu Ortakçı köyünden almıştır. Termal su kaynağından çıkan suyun üç farklı kaynağı bulunmaktadır. Bölge halkı tarafından bu bölgeye verilen bir diğer isim ise Çubukdağ kaplıcasıdır.

PH olarak çok dengeli bir değere sahip olan Ortakçı kaplıcası termal suları radyoaktivitesi oldukça yüksek sulardır. Banyo tedavisi ve içme kürü olarak iki farklı tedavi yöntemi ile onlarca hastalığa şifa olmaktadır. Kaplıcanın suları, karaciğer ve safra kesesine iyi gelir. Ayrıca böbrek taşlarının oluşmasını önler.

    Aydın Ortakçı Kaplıcası Nerede?  

Kaplıca, Aydın ilinin Buharkent ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Buharkent ilçesinin merkez köyü olan Ortakçı köyünde bulunmaktadır. Buharkent ilçe merkezine yaklaşık olarak 2 km mesafededir. Aydın il merkezine ise yaklaşık olarak 83 km dir. Nazilli-Burhaniye yolu üzerindedir.

      Aydın Ortakçı Kaplıcasına  Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Buharkent ilçesinden Ortakçı köy minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Aydın merkezden D320/E87 ve Denizli Aydın Yolu/D320/E87 üzerinden Buharkent merkezden ise Yusuf Başalı Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.