Aydın Paşa Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Mangal – Kamp

Aydın Paşa Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Mangal – Kamp

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aydın Paşa Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik – Kamp Konaklama hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Paşayaylası Nerede?               

Aydın il merkezinden yaklaşık 25 km uzaklıkta olan şehrin kuzeyinde bulunan Cevizli Dağının 1200 metre yüksekliğinde muhteşem bir yerdir. Paşa Yaylası, yaz-kış yılın her mevsiminde doğa severlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.

           Paşayaylası Hakkında Bilgiler;        

Paşa Yaylası, Özellikle yaz aylarında potansiyel dinlence ve sportif turizm yeridir. Paşa Yaylasında, Kızıl çam, karaçam ve ardıçlardan oluşan hâkim bir bitki örtüsüne sahiptir. Yayla turizmi denildiğinde ilk akla gelen yer olarak bilinir, Paşa yaylası, yerleşim alanı 1440 m yükseklikte zirvesi ise 1640 metre yüksekliktedir.

Yaz ayların sıcak ve kurak iklime sahip olan Aydın ilinde, sıcaklıklar mevsim normallerinin yüksek seyrettiği zamanlarda yöre halkı gerek piknik yapmak gerekse sıcak havadan kurtulmak için buraya akın ederler. Mangal yapabildiğiniz bu alanlarda sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

        Paşayaylası’nda Kamp Yapılır mı?      

Evet Yapılır.

Paşa Yaylasında, Alışveriş yapabileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor. Giderken her şeyi alarak gitmelisiniz. Yaylada da konaklama olarak Sadece özel mülkiyete ait eski yayla evleri ile piknik ve kamp alanları bulunmaktadır.

Paşa Yaylası sadece yaz ayında tercih edilmiyor. Kış ayında yapılan doğa yürüyüşlerinin de merkezi konumunda. Aydın’da doğa sporu ile uğraşan derneklerin düzenlediği yürüyüşlerin en önde gelen adresi paşa yaylasıdır.

         Aydın Paşayaylası ’na Nasıl Gidilir?     

Aydın il merkezinden yaklaşık 25 km uzaklıkta olan şehrin kuzeyinde bulunur. Aydın Şehir merkezinden Karaköy Beldesine doğru yola çıkınız, Karaköy’e geldiğinizde Paşayaylası tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Aydın ilinin bazı yerlere olan uzaklığı;

 • İZMİR 130 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat,
 • MUĞLA 101 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat
 • AFYON 347 km uzaklıktadır ve yaklaşık 4,5 saat
 • BALIKESİR 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ÇANAKKALE 449 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat
 • DENİZLİ 126 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • MANİSA 156 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • ISPARTA 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ANKARA 604 km uzaklıktadır ve yaklaşık 8 saat
 • İSTANBUL 685 km uzaklıktadır ve yaklaşık 9 saat
 • BURSA 442 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat uzaklıktadır.

NOT: Altta yerleştirdiğimiz harita Paşayaylasını kolayca bulmanız içindir.(Paşayaylası oteli temsili konum seçilmiştir)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.