Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Teleferik – Pİknik

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Teleferik – Pİknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir –  Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede?                     

Pınarbaşı Mesire Alanı, Aydın ilinin Efeler ilçesine bağlı olan mesire alanı özellikle yaz aylarında bölge halkı tarafından en çok tercih edilen dinlenme alanıdır.

         Mesire Alanı – Teleferik Hakkında Bilgiler         

Aydın ilinde vatandaşlar tarafından mesire ve çay bahçesi olarak en çok tercih ettiği yerdir burası. 32 bin metrekarelik kullanım alanıyla Pınarbaşı Mesire Alanı özellikle hafta sonları alanda vakit geçirmeye gelen yöre halkıyla dolup taşmaktadır. Piknik alanının içerisinde; Oturma alanları, Süs Havuzları, Çocuklar için oyun parkları, Yürüyüş parkurları, Masalar, Rengarenk çiçekler bulunmaktadır. Çocuklar için özellikle dev bir timsahtan yapılan oyuncak var, çok ilgi görmektedir.

Bu Mesire alanına özellikle yaz ayında gelmenizi size tavsiye ederiz, Çok sayıda dikilen renk renk çiçekler gezerken sizlere muhteşem bir manzara sunmaktadır.

Pınarbaşı Mesire Alanında Mangal yapmak yasaktır. Mangal derken ateş yakarak yapılan dan bahsediyoruz. Tüplü mangal diye tabir edilen mangal çeşidini kullanabilirsiniz. Eğer yanınızda tüplü mangal getirmediyseniz. Pınarbaşı Mesire alanında bulunan tesisten kiralayabilirsiniz.

Pınarbaşı Mesire Alanında bir de restoran tarzında yer bulunmaktadır. Buraya gelerek yemek yiyebilir, Sabah kahvaltılarına gidebilirsiniz. Hafta sonları canlı müzik keyfide yapılıyor. Yaz akşamları saat 23.00 a kadar açıktır.

Pınarbaşı Mesire Alanı Teleferik

Pınarbaşı Mesire Alanı içerisinde bulundurduğu Teleferik sistemiyle çok ilgi görmektedir. Teleferiğe binerek keyifli bir aydın manzarasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu Teleferik sistemi sizleri Aytepe Mesire alanına kadar götürmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İktisadi İşletmesi tarafından işletilen Pınarbaşı-Aytepe Teleferiğin hat uzunluğu 563 metre ve 6 kişi taşıyabilen 6 adet kabini bulunuyordu. Saatte 216 kişi taşıyabilme kapasitesine sahiptir.

Teleferik kullanım ücreti olarak 12 TL alınmaktadır. (2022 yılı)

          Pınarbaşı Mesire Alanına Nasıl Gidilir?             

Aydın il merkezine çok yakındır. 4-5 km uzaklıkta bulunan yere ister kendi aracınızla isterseniz merkezden kalkan minibüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Pınarbaşı Mesire Alanı’nın En yakından geçen Otobüs hatları; 302 – 403 – 404 – 504 – 7   bu hatlara binip Şehitlik Parkı durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Aydın ilinin bazı yerlere olan uzaklığı;

 • İZMİR 130 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat,
 • MUĞLA 101 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat
 • AFYON 347 km uzaklıktadır ve yaklaşık 4,5 saat
 • BALIKESİR 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ÇANAKKALE 449 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat
 • DENİZLİ 126 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • MANİSA 156 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • ISPARTA 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ANKARA 604 km uzaklıktadır ve yaklaşık 8 saat
 • İSTANBUL 685 km uzaklıktadır ve yaklaşık 9 saat
 • BURSA 442 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.