Aydın Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir

Aydın Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aydın Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıcanın Faydaları Hakkında bilgiler vereceğiz.

Kükürtlü Kaplıcası, Aydın ilinin Söke ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söke ilçesinin merkez köyü olan Sazlı köyünde bulunmaktadır. Söke ilçe merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafededir. Aydın il merkezine ise yaklaşık olarak 43 km dir. Söke-Ortaklar yolu üzerindedir.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 33,5°C dir. Termal su kaynağında bol miktarda kükürt bulunur. Granit kayaların kapladığı bir düzlükten kaynar. Suları oldukça boldur. Kükürt kokusu uzaklardan duyulur. Ayrıca serbest biçimde CO2 gazı mevcuttur.

Bu kaplıcanın suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kalp romatizmasına, romatizmalılara çok fayda sağlar. Özellikle kalp damar hastalıkları ve romatizmal hastalıkların tedavisinde hekim kontrolünde kullanıldığı takdirde fayda gösterir.

       Aydın Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası Nerede?      

Kükürtlü Kaplıcası, Aydın ilinin Söke ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söke ilçesinin merkez köyü olan Sazlı köyünde bulunmaktadır. Söke ilçe merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafededir. Aydın il merkezine ise yaklaşık olarak 43 km dir. Söke-Ortaklar yolu üzerindedir.

Aydın Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Söke ilçesinden Sazlı köy minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Söke’den Ortaklar’a giden minibüslerle ulaşım ağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Söke merkezden Aydın Cd. ve İzmir Söke Yolu/D525 üzerinden, Aydın merkezden ise İzmir-Aydın Otoyolu/O-31/E87 ve İzmir Söke Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.