Aydos Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Aydos Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aydos Tepesi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti – Piknik & Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Aydos Tepesi Nerede?                              

İstanbul ilinin Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri arasında bulunan yüksek bir noktadır. Aydos Ormanları içerisinde, Çam ağaçları ile çevrili geniş bir alandan İstanbul ilini seyredeceğiniz harika bir noktadır.

Aydos Kalesi’nin üst kısımı olarak ta bilinen bu tepe ortalama 537 metre yükseklikte yer almaktadır. Bu yükseklik ile İstanbul’un En Yüksek noktası olarak bilinmektedir.

          Aydos Tepesinden Nereler Gözüküyor?            

Bu tepeye çıktığınız da Büyükada, Heybeliada, Kınalıada başta olmak üzere Aydos Kalesi, Sedef Adası, Kınalıada’yı görmeniz mümkündür.

İstanbul’un En Yüksek Noktası

                   Aydos Tepesinde Neler Yapılır?                  

Doğası, Bitki örtüsü, Göleti ve Piknik alanları ile İstanbul’da nefes alınacak bir yerdir. Bisiklet sürme, Manzara izleme ve Yürüyüş yapmak için tercih edilen bir yerdir. Alan içerisinde herhangi bir işletme olmadığından dolayı giderken tedarikli gitmenizde fayda var.

                         Aydos Tepesi Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Aydos Tepesi’ne Nasıl Gidilir?                        

Kartal – Pendik – Sultanbeyli – Sancaktepe ilçelerinin ta ortasında olduğundan dolayı 4-5 farklı noktadan giriş yapabilirsiniz.

Aydos Tepesi’ne Araç ile Gidecekler için altta yerleştirdiğimiz harita ile yola çıkmanız en mantıklı olanıdır.

Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Kadıköy’den 21U otobüsüne binip ÇAMLIK durağında inmelisiniz. Daha sonra yürümeniz gerekmektedir.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.