Ayışığı Plajı Moonlight Beach Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Ayışığı Plajı Moonlight Beach Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ayışığı Plajı – Moonlight Beach Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

  Ayışığı Plajı – Moonlight Beach Hakkında Bilgiler  

Ayışığı Plajı, Antalya İline bağlı Kemer İlçe Merkezinin batısında yer almaktadır. Bu plaj Ayışığı Parkı’nın deniz kenarında bulunmaktadır. Koyun etrafının büyük kısmı Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı ile çevrili durumdadır. Denizi Turkuaz renginde görülmeye değerdir. Sahilde denize giriş kısmı kumdur fakat bunun yanında az miktarda da olsa çakıl taşları mevcuttur.

Koyun bir ucunda tepe üstünde Kemer Folklorik Yörük Parkı / Açık Hava Müzesi, karşı tarafında ise ClubMed tatil Köyü bulunur Bu plajın Kemer’de yüzülecek en güzel yer olduğu vurgulanmaktadır. Plajlara giriş önceki dönemlerde tamamen ücretli idi. Fakat kemer kaymakamlığı plajın 9 metrelik bölümünü halka açık bir konuma getirmişlerdir. Plajın Uzunluğu 350 m dir. Plajın Genişliği  ise 25 m dir.

Kemer Kaymakamlığı, 3621 sayılı Kıyı Kanunu kapsamında, özel işletmelere ihale edilen plajların üçte birlik kısmını vatandaşların kullanımına sundu. Uygulamayla birlikte, Türkiz Grup Ayışığı Plajı’nda, deniz ile işletme arasındaki 27 metrelik alanın 9 metresi vatandaşların kullanımına verilmiştir. Açılan alandaki işletmelere ait şezlonglar kaldırılmıştır.

Ayışığı Plajı ismini ayışığı parkının bitişiği olduğu için ormanın içerisinde gerçekten geceleri ayışığının en güzel şekilde aydınlattığı yerde bulunduğundan dolayı almıştır. Kemer merkezde yat limanın batı yakasında olan Ayışığı Plajı ağaçlar içerisinde çok güzel bir dinlenme yeri olarak düzenlenmiş.

Ayışığı plajı içerisinde dört adet işletme mevcut. Bu işletmeler plaj içerisinde ki şezlong, yeme-içme ve su sporları aktivitelerini organize organize ediyorlar. Plajın temel bakımı ve temizliği bu dört işletme tarafından yapılmaktadır. 2001-2018 yılları arasında Mavi bayrak sahibi plajlarımızdan birisidir.

                  Ayışığı Plajı Giriş Ücreti 2023 Yılı                  

Ayışığı Plajı, Büyük Bölümü de işletmeler için ayrılmıştır. Küçük bir kısmında Kendi Şemsiyenizi getirip burada denize girebilirsiniz. Fakat, Küçük bir alan olmasında dolayı yer bulmak zor. Diğer Bölümlerde işletmeler tarafından işletiliyor. Şemsiye ve Şezlong kiralanıyor. Ayrıca yeme – içme imkanı da bulunmaktadır.

Şemsiye & Şezlong Fiyatları Kişi Başı 200 – 300 TL arası değişmektedir. (2023 yılı)

                        Ayışığı Plajı’na Nasıl Gidilir?                     

Ayışığı Plajına hususi aracınızla veya toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Plaj ile Havaalanı arasında mesafe 55 km dir. Şehir Merkezine Uzaklık 45 km dir. Yaklaşık olarak 35 dk da şehir merkezinden buraya ulaşabilirsiniz.  ANTALYA-KEMER Otobüs hatları Plajın yakınından geçmektedir. Kemer Deniz Otobüsü İskelesi 525 metre uzaklıkta, 7 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.