Ayşe Hatun Cami Nerede – Nasıl Gidilir – ANKARA

Ayşe Hatun Cami Nerede – Nasıl Gidilir – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ayşe Hatun Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami, Ne Zaman Yapıldı ve Kim Tarafından Yapıldığı – Caminin Mimarisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ayşe Hatun Cami Nerede?

Cami, Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırlarında Çayyolu semtinde bulunmaktadır. 2021 yılında yapımına başlanmış ve 2022 yılının sonlarına doğru yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır. Dışarıdan bakıldığında Modern tarzda bir görünüme sahip olmasına karşın Cami içerisi Selçuklu mimarisine benzemektedir.

Kabartma tarzda hat yazı, Ahşap işleri, tezyinat işleri ve varak işçiliği ilgi görmektedir. Cami hem dış hem iç görüntüsüyle göze hitap etmektedir. Camide ortalama 1800 kişi aynı anda namaz kılabilmektedir.

Ayşe Hatun Cami Ne Zaman Yapıldı?

2021 yılında yapımına başlanmış ve 2022 yılının sonlarına doğru yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Ayşe Hatun Camini Kim Yaptı?

Cami, İş adamı Süreyya Özden tarafından Rahmetli annesi adına yaptırılmıştır.

Ayşe Hatun Cami’ne Nasıl Gidilir?

Cami, Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırlarında Çayyolu semtinde Alacatı Caddesi – Ümitköy yönü sokak üzerinde bulunmaktadır.

Toplu taşıma ile Gidecekler; 559 – 598 – 592 – 602 – 607 hat numaralı otobüslerin CİTY PARK YAŞAM MERKEZİ durağında inmelisiniz.

Törekent – Kızılay – Koru Metrosu ile Gelecekler; Koru metro çıkışından 559 – 598 – 592 – 602 – 607 hat numaralı otobüslere binip CİTY PARK YAŞAM MERKEZİ durağında inmelisiniz

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Google Haritalar / Yol Tarifi  

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.