Aytepe Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın

Aytepe Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aytepe Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir –   Mangal & Piknik Yapılacak Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Aytepe Mesire Alanı Aydın ilinin Efeler ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Efeler ilçesi içerisinde bulunan Mesire Alanı 17 Nisan Köy Enstitüleri Ormanı içerisinde bulunmaktadır. Aydın merkeze yaklaşık olarak 4 km mesafede yer almaktadır.

Aydın ilimizin en güzel mesire yerlerindendir ADÜ Kampüsüne bitişik konumda bulunmaktadır.  Aydın ilini kuşbakışı izleyebileceğiniz bir alandadır. Şehrin stresinden uzaklaşmak doğayla içi içe zaman geçirmek için çok güzel bir yerdir. Eşsiz manzara fotoğrafları çekmek isteyenler de buraya gelmektedir.

Mesire Alanı içerisinde ateş yakmak yasaktır. Bu sebeple burada buluna tesisten ücret karşılığında tüplü mangal alabiliyorsunuz. Alan içerisinde Restoran, Çocuk Parkı, WC, Otopark bulunmaktadır. Aydın manzarası eşliğinde doğa ile iç içe ama özellikle hafta sonu yer bulmak için erken gitmek gerekir.

Mesire alanı içinde kapalı ve açık yeme içme yeri bulunan bir kafede Kahvaltı ve aperatif yiyecek ve içecekler mevcuttur. Tesiste umumi WC bulunmaktadır. Otopark alanı oldukça geniştir. Aydın Pınarbaşı Mesire alanından buraya çalışan teleferik yaklaşık 2 yıldan daha uzun süredir âtıl durumda çalışmıyor.

                      Aytepe Mesire Alanı Nerede?                        

Mesire Alanı Aydın ilinin Efeler ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Efeler ilçesi içerisinde bulunan Mesire Alanı 17 Nisan Köy Enstitüleri Ormanı içerisinde bulunmaktadır. Aydın merkeze yaklaşık olarak 4 km mesafede yer almaktadır.

                Aytepe Mesire Alanı Nasıl Gidilir?                   

Buraya hususi araç ya da tolu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise  11, 16, 301, 404, 501, 504 Numaralı otobüslere binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.