Ayvalık Badavut Peynir Kayalıkları Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir 2024

Ayvalık Badavut Peynir Kayalıkları Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ayvalık Badavut Peynir Kayalıkları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları Hakkında bilgiler vereceğiz.

       Badavut Peynir Kayalıkları        

Peynir Kayalıkları, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Badavut Plajı’nın bittiği Tuzla Gölü’nün orada bulunuyor.

Badavut Peynir Kayalıkları Hakkında Bilgiler 

Ayvalık ilçesi Badavut Mevkii 1. ve 3. Derece Doğal sit alanı kapsamına giren alanın kesin korunacak hassas alan olarak tescillendi. Bu sayede bölge daha korunaklı hale gelecek.

Peynir Kayalıklar, Rüzgarın dalgalar ile birlikte aşındırmasıyla ortaya çıkan ilginç kaya yapılarıdır. Badavut Plajı ve Kleopatra Koyu’nun hemen yakınında bulunan bu ilginç taşlar sosyal medyada büyük ilgi görmektedir.Buraya gelen yerli ve yabancı turistler Badavut Plajında denizin keyfini çıkarttıktan sonra bu kayalıklara gelerek fotoğraf çektirmektedir. Ayrıca bu yer Kamp & Piknik yapmak içinde oldukça uygundur. Giriş Ücretsizdir.

         Peynir Kayalıklar Nasıl Oluşmuş?          

Rüzgar ve dalgaların yıllar boyunca aşındırması ile oluşmuştur. Bu taşlar bir dönem dekor amaçlı peyzaj çalışmalarında da kullanıldığı söylenmektedir.

       Badavut Peynir Kayalıkları’na Nasıl Gidilir?       

Badavut Peynir Kayalıkları, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçe sınırlarında bulunmaktadır.  Badavut Plajı’nın bittiği Tuzla Gölü’nün orada bulunuyor. Herhangi bir toplu taşıma aracının gitmediği bu yere ulaşmanın tek alternatifi şahsi araçtır.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Navigasyon ile gitmenizi tavsiye ederiz. Google haritalar kısmına Kleopatra Koyu yazmanız yeterli, bu yol sizi Peynir Kayalıklarına götürecektir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.