Babacık Kabaağaç Kaplıcası Nerede Nasıl Gidilir – Denizli 2024

Babacık Kabaağaç Kaplıcası Nerede Nasıl Gidilir – Denizli 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Babacık Kabaağaç Kaplıcası  Nerede – Nasıl Gidilir – Denizli’de Bulunan Hamamlar  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Babacık Kabaağaç Kaplıcası

Babacık Kaplıcası, Denizli ilinin Sarayköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sarayköy ilçesine bağlı Kabaağaç köyünde bulunur. Denizli şehir merkezine yaklaşık 38 km mesafededir. Sarayköy ilçe merkezine yaklaşık 15 km mesafededir. Tekke köyü ılıcasının 3 km uzağında bulunur.

Babacık Kabaağaç Kaplıcası

Babacık Kabaağaç Kaplıcası

Bu bölgede Roma Devri’nden kalma hamamı, havuzu, soyunma yeri vardır.  Kükürtlü iki kaynaktan çıkar. Kaynakların birisi 430 C, diğeri 620 C sıcaklıktadır. Karbondioksit bakımından zengindir. Bu kaplıca suyunun Romatizma, deri, böbrek, kadın hastalıkları ve idrar yolu rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılmıştır.

       Babacık Kabaağaç Kaplıcası Nerede?        

Kabaağaç Kaplıcası, Denizli ilinin Sarayköy ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sarayköy ilçesine bağlı Kabaağaç köyünde bulunur. Denizli şehir merkezine yaklaşık 38 km mesafededir. Sarayköy ilçe merkezine yaklaşık 15 km mesafededir. Tekke köyü ılıcasının 3 km uzağında bulunur.

      Babacık (Kabaağaç) Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?     

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Sarayköy ilçesinden Kabaağaç köy dolmuşlarını kullanmalıdırlar. Hususi araç ile gelmek isteyenler Denizli Aydın Yolu üzerinden tabelaları takip ederek rahat şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.