Baca Mağarası Nerede Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2024 – MUĞLA

Baca Mağarası Nerede Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2024 – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Baca Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

                       Baca Mağarası                   

Mağara, Muğla ilinin önemli bir ilçesi olan Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunmaktadır. Mağara Bozdurun Yarımadası’nda yer alan Turunç’ta bulunmaktadır. Marmaris’e yaklaşık 20 km mesafede bulunmaktadır. Mağara ismini 14 metre derinlikteki kısımdan suya girilip 4 metre derinlikte şömine biçiminde yerden çıkılmasından dolayı almıştır.

Marmaris’in en ünlü mağarası olan Baca Mağarası başta su altı fotoğrafçıları olmak üzere amatör veya profesyonel dalgıçlar tarafından ilgi görmektedir. Mağara dünyanın en ender dalış alanlarından biridir.  5 metreden 50 metreye kadar dalış yapılan bir yerdir. Mağaranın içinde bol miktarda kırmızı beyaz çizgili kardinal balıkları ve minik karidesler buraya gelen herkesi etkisi altına almaktadır.

Profesyonel dalış yapanların ve su altı fotoğrafçılarının ilgisini çeken Baca Mağarası’nda sizleri muhteşem su altı manzaraları bekliyor. Burada eşi benzeri olmayan fotoğraflar elde edebilirsiniz. Dibe doğru masmavi derinleşmesi ile heyecan vericidir. Eğitim dalışları yapanlara, tecrübeli dalgıçlara ve teknede olup da dalgıç olmayanlara hitap edecek tek koydur.

Marmaris Baca Mağarası

Marmaris Baca Mağarası

           Baca Mağarası’na  Nasıl Gidilir?             

Marmaris Ege Bölgesinde yer almaktadır. Muğla ilinin önemli bir ilçesidir. Türkiye’nin güneybatı sahilinde Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunmaktadır. Marmaris Bozdurun Yarımadası’nda yer alan Turunç’ta bulunan Baca Mağarası’na gitmek oldukça kolaydır. Marmaris’e yaklaşık 20 km mesafede bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım sağlamak için karayolu, denizyolu ve havayolu imkânları bulunmaktadır.

Marmaris’e ulaşım için havayolunu kullanmak isteyenler için en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı olup Marmaris’e mesafesi yaklaşık 88 kilometredir.  Buradan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e başka illerden otobüs ile gelmek isteyenler için İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Marmaris otogarı Marmaris’in hemen girişinde yer almaktadır. Minibüsler yardımı ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Marmaris’e yaklaşık 20 km mesafede bulunmaktadır. Yaklaşık 20 dakikalık yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.