Badara Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Badara Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Badara Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Badara Yaylası Hakkında;

Rize ilinin Pazar ilçesi Hemşin beldesi ile Çamlıhemşin İlçe sınırlarının birleştiği noktada bulunmaktadır. Yayla ismini, eski adıyla Badara Köyünden almıştır. Bu yayla, Badara Köylülerince yaklaşık 15-20 hane bulunmaktadır. 1860 metre yükseklikte bulunan bu sessiz sakin yayla sizlere muhteşem Karadeniz ormanlarıyla kaplı bir güzellik sunmaktadır.

Karadeniz yaylaları dediğimizde ilk aklımıza gelen yaylalar, Huser, Pokut, Gito, Ayder yaylalarıdır. Ama Badara Yaylası saydığımız yaylalara gelen ziyaretçilerin çok olmasından dolayı biraz daha bakir bir konumdadır. Badara yaylasının en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi içesinde bulunan küçük bir göl olmasıdır. Yaylada çimlere oturduğunuzda göl sizlere Adeta bir seyir keyfi sunmaktadır. Hele birde sis çökmüşse manzara müthiş oluyor.

Badara Yaylası‘nda Neler yapılır Derseniz, Bu güzel doğayı izlemek olacak desek yanlış olmaz aslında, am burada güzel bir Kamp yapma fırsatı bulabilirsiniz, Ormanlık alan içerisinde doğa ile baş başa olmak muhteşem keyifli olacaktır. Kamp yapacaklara bir dipnot, herhangi bir bakkal veya kafeterya bulunmuyor, ona göre hazırlıklı gitmelisiniz. Konaklama olarak çok bir imkân olmasa da Ahşaptan yapılı birkaç ev bulunuyor, buralarda kalabilirsiniz. Badara Yaylasına Gelirken yol üzerinde Gito Yaylasını görebilir, Zil Kaleyi Ziyaret edebilirsiniz,

OKUMALISIN  Botan Vadisi – Botan Çayı Nerede - Nasıl Gidilir?

Badara Yaylası’na Nasıl Gidilir;

Rize ilinin Pazar ilçesi Hemşin beldesi ile Çamlıhemşin İlçe sınırlarının birleştiği noktada bulunan Badara Yaylasına Gitmek için, İlk yapmanız gereken Rize iline gelmek olacaktır. Rize’ye geldikten sonra, Çamlıhemşin ilçesine doğru hareket edin, Buradan Zil Kale tabelalarına doğru gitmelisiniz. Zil Kale’den sonra bir miktar düzgün yoldan gittikten sonra Şimşir Ormanı girişinden sağa dönerek yokuş yukarı tırmanışa başlıyorsunuz, bu yol yaklaşık 1 saat sürecektir, bu yol sizi doğa harikası Badara Yaylasına çıkartıyor. Navigasyon ile gitmek isteyenler için alta harita bırakıyoruz. oradan gidebilirsiniz.

  • Badara Yaylası- Trabzon Havaalanına 249 km,
  • Badara Yaylası -Rize şehir merkezine 109 km,
  • Badara Yaylası-Çamlıhemşin ilçe merkezine 42 km,
  • Badara Yaylası-Hemşin beldesine 25 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.