BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir

BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Yapılacak Etkinlikler – Kamp ve Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı

Ankara ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gölbaşı ilçesine bağlı Karacaoğlan mevkiinde yer almaktadır. Gölbaşı merkeze 8 km Ankara şehir merkezine ise 29 km mesafede bulunmaktadır.

Alan içerisinde 39 km yürüyüş yolu, 19 kilometre bisiklet yolu, 45 bin metrekare piknik alanı, lavanta bahçesi, 17 bin 500 adet meyve ağacı, tarım alanları, ekolojik göl, kafeteryalar, çocuk oyun alanları, aromatik bitkiler bahçesi ve spor alanları yer almaktadır.

Bu alan içerisinde 3.5 milyon m2 alanda 24 bin 500 süs bitkisi, 2 milyon 200 bin peyzaj bitkisi, 160 bin metrekare çim alan, 10 bin metrekare peyzaj alanı ve 3 adet biyolojik gölet bulunduğunu anlattı.

Burada tarım açısından büyük öneme sahip alanlar yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük tarım kampüsü ve rekreasyon alanıdır.

Burada 55 bin metrekarelik bir lavanta bahçesi, 200 dekar arpa/buğday saman balyası üretim alanı, 130 dekar silajlık mısır üretim alanı, 75 dekar yonca balyası üretim alanı, 40 dekar çörekotu üretim alanı, 40 dekar sebze üretim alanı, 20 dekar ve 70 tür tıbbi aromatik bitki üretim alanı bulunuyor.

Toplam 17 bin 500 meyve alanı yanı sıra Dikey Topraksız Bitki Büyütme Ünitesi de yer alıyor.

BAKAP Kamp Alanı

Bu alan kamp yapmak için de elverişli bir yapıya sahiptir. Kamp tutkunları için 18 bin m2’lik çadır alanı, 28 araçlık karavan alanı bulunuyor. Ayrıca burada kısa süre sonra bungalov evler de kullanıma sunulacaktır.

Görevliler bu evlerde baba – çocuk kampı, anne – çocuk kampı gibi faaliyetler olacağını söylüyorlar. Ayrıca Yabancı dil eğitim kamplarında çocuklara İngilizce eğitimi verileceğini bunun dışında yerinde tarım ile çocukların buluşmaları amaçlanmaktadır. Mevsimi geldiğinde dut, kiraz, elma gibi meyveleri dalından koparıp yeme ayrıcalığına sahip olacaklar.

BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı Nerede?

Ankara ili Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Gölbaşı ilçesine bağlı Karacaoğlan mevkiinde yer almaktadır. Gölbaşı merkeze 8 km Ankara şehir merkezine ise 29 km mesafede bulunmaktadır.

BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

150-1 ve 150-2 nolu Otobüsler; Ulus- Konya Yolu-1.Bölge Yerleşkesi güzergahında ulaşım sağlamaktadır. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler bu otobüsleri kullanarak gelebilirler.

Not: Otobüsler Hafta içinde saat 12.00’den saat 18.00’e kadar, Hafta sonunda ise saat 10.00’dan saat 20.00’ye kadar hizmet vermektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.