Anasayfa / Doğal Güzellikler / Bakırköy Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Bakırköy Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bakırköy Botanik Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Gölet ve Tematik Bahçeler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bakırköy Botanik Park, İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Bakırköy ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesi sınırları içerisindedir. Botanik Park İncirli Kavşağı D-100 Yanyolda yer almaktadır.

Bakırköy Botanik Parkı Hakkında;

Bakırköy Botanik Park, yaklaşık olarak 96 bin metrekarelik bir alana inşa edilmiştir. 2013 Haziran Ayında hizmet vermeye başlamıştır. Parkta sizi Tematik Bahçeler, Çocuk Oyun Alanları ve Doğal Gölet beklemektedir.

Bu parkın ayırt edici özelliği 2 Adet 11,50 metre ile Türkiye’nin En Yüksek Oyun Kulelerine ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Parka girişte sizi konuşan dinozor heykelleri karşılıyor. Su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeler, şifalı bitkiler, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımlar çocuklar ve büyükler için hem eğlenmeyi hem de bilgi edinmeyi amaçlıyor. Bakırköy Botanik Park’ın farklı bir tarafı da enerji ihtiyacının tümüyle rüzgar jeneratörleri ile ve güneş enerji panelleriyle karşılanması. E-5 Karayolunun kıyısında olmasından dolayı, ziyaretçileri araç trafiğinin rahatsız edici seslerinden korumak amacıyla kenarlarına ses bariyeri halinde ağaçlar dikilmiş.

OKUMALISIN  Palovit Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir - Çamlıhemşin - Rize

Bakırköy Botanik Parkta da bu bitki gruplarından oluşan 11 adet tematik bahçe bulunuyor. Bu bahçeleri gezerek bitkiler hakkındaki merakınızı giderebileceğiniz parkta yüzlerce çeşit ağaç, çalı, tek yıllık ve çok yıllık bitki türleri bulunuyor. Botanik Parkın içindeki bitkilerin 262 bin 500 adet civarı olduğu belirtiliyor ve bu bitkilerden bir kısmı ise 40-50 yıllık ağaçlardan oluşuyor. Botanik Park kısmının yanı sıra; çocuk oyun alanları, heykeller, doğal gölet, süs havuzları, göçmen kuşlar için yapılmış bekleme alanları, piknik alanları ve sosyal tesislerinde de çocuklarınızla birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz bir mekân olma özelliği taşıyor.

Bakırköy Botanik Park Giriş Ücreti

Bakırköy Botanik Parka giriş tamamen ücretsizdir. Parkın yanında bulunan özel otoparkı mevcuttur. Buraya da ücretsiz olarak araçlarınızı park edebilirsiniz.

Bakırköy Botanik Park Ziyaret Saatleri

Bakırköy Botanik Parkı ziyaret etmek isteyenler için parkın açılışı sabah 07:00 de olmaktadır. Akşam ise saat 23:00’e kadar açık kalmaktadır.

Bakırköy Botanik Park Nerede?

Bakırköy Botanik Park İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Bakırköy ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesi sınırları içerisindedir. Botanik Park İncirli Kavşağı D-100 Yanyolda yer almaktadır.

OKUMALISIN  Eyüp Sultan Gezilecek Yerler - Eyüp Sultan Rehberi - İSTANBUL

Bakırköy Botanik Park Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler 31, 34BZ, 72T, 76D, 78ZB, 82, 89M, 97 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.  Ayrıca Marmaray ve metro M1A ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile Anadolu Yakası’ndan gelenler İncirli yol ayrımına geldiklerinde Bakırköy istikametine sapmaları gerekiyor. İncirli yoluna devam etmeden tekrar E-5’e ters yönden girdiklerinde Bakırköy Botanik Park karşılarına çıkacaktır. Avcılar tarafından gelenler ise Yenibosna’dan sonra yan yolları takip ederek devam ettiklerinde E-5 üzerinde yeşil alanı ve Bakırköy Botanik Park tabelasını göreceklerdir.

İstanbul Anadolu Yakası’ndan gelenler ise İncirli yol ayrımına geldiklerinde Bakırköy istikametine sapmaları gerekiyor incirli yoluna devam etmeden e5’e ters yönden tekrar girdiklerinde Bakırköy Botanik Park karşılarına çıkacaktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir