Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Bakırköy Çarşı Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Bakırköy Çarşı Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bakırköy Çarşı Cami Nerede – Nasıl Gidilir? Cami Tarihi ve Mimarisi Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bakırköy Çarşı Cami, İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Bakırköy ilçesine bağlı Cevizlik Mahallesi sınırları içerisindedir. Cami Hamam Sokakta yer almaktadır.

Bakırköy Çarşı Cami – Karadervişağa Cami Hakkında;

Bakırköy Çarşı Cami, 1601 – 1602 yılları arasında Şabanağa adındaki bir hayırsever tarafından inşa ettirilmiştir. Bu cami ahşap olarak yaptırılmış ancak yapı yıllara dayanamayarak harap olmuştur. 1875 yılında Sultan Abdülaziz tarafından kagir bir yapı olarak dönüştürülen cami, 1980 yılına dek bu şekilde kullanılmıştır. Bakırköy’ün çarşısında bulunan ve cemaatin ihtiyaçlarını karşılamamaya başlayan cami, 1980’lerde ek inşaatla genişletilmiştir. Bugün yaklaşık 5000 kişinin aynı anda ibadet edebildiği caminin yanında bir aşevi hizmet vermektedir.

İki kısımdan meydana gelen caminin birinci kısmı yontma taşla örülmüş olup Altında dükkanlar ve Dantelacı Sokak sağ dış duvarında kitabeli çeşme bulunmaktadır. Sonradan yapılan betonarme ek binanın altı pasaj olarak kullanılmaktadır.

Bakırköy Çarşı Camii Nerede?

Bakırköy Çarşı Cami, İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisindedir. Bakırköy ilçesine bağlı Cevizlik Mahallesi sınırları içerisindedir. Cami Hamam Sokakta yer almaktadır.

OKUMALISIN  Tillo Nerede - Nasıl Gidilir?

Bakırköy Çarşı Camii Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 72T,72YT, 94Y, 98H, 98S, BN1 numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.  Dolmuş ile D-11 Minibüs ile A-19 ve A-31’i kullanabilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve metro ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir