Baksı Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Baksı Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Baksı Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?– Bayburt  Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Baksı Müzesi Nerede?

Baksı Müzesi, Bayburt il merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır.  Çoruh Vadisi’ne bakan yüksek bir tepe üzerindeki Bayraktar Köyü sınırlarında bulunuyor.

Karadeniz’in en büyük alanına sahip olan müze alanı yaklaşık 40 dönüm üzerinde kuruludur. Doğu Karadeniz sınırlarında yer alan müze ayrıca muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Müze kurma fikri Bayburtlu sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan tarafından 2002 yıllındaki çalışmalarla başlamıştır. Bu amaç uğrunda öncelikle 2005 yıllında vakıf kurdu ve 2010 yıllında müze hizmette açıldı. Ayrıca 2012 yıllında ise Depo Müze Hizmete açıldı. El sanatları, çömlekler, geleneksel ve çağdaş sanat konusunda birçok eseri görebilirsiniz.

Baksı Müzesi Ziyaret Saatleri

Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar

Saat : 10.00-19.00 arasında açıktır.

Pazartesi günü ziyaretçilere kapalıdır.

Baksı Müzesi Ücretleri

Tam: 10 TL

Öğrenci: 5 TL

Grup: 7 TL (10 kişi ve üzeri)

Salı günleri ücretsizdir.

OKUMALISIN  Beyoğlu Yeraltı Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Baksı Müzesi Nerede Nasıl Gidilir?

Baksı Müzesi, Bayburt il merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır.  Çoruh Vadisi’ne bakan yüksek bir tepe üzerindeki Bayraktar Köyü sınırlarında bulunuyor.

Buraya ulaşmak için Bayburt Merkeze gelmek zorundasınız. Merkezden kalkan köy servisleriyle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınız ile ulaşmak için Bayburt Merkeze geleceksiniz ve merkezden tabelaları takip ederek varabilirsiniz. Ayrıca Müze, Erzurum havalananına 2,5 saat, Trabzon Havalananına 3,5 saat uzaklıkta bulunmadır.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.