Balaban İçmesi Nerede – Nasıl Gidilir – MALATYA

Balaban İçmesi Nerede – Nasıl Gidilir – MALATYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Balaban İçmesi Nerede – Nasıl Gidilir – Malatya’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Balaban İçmesi

İçme, Malatya ilinin Darende ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Darende ilçesine bağlı Balaban bucağında bulunuyor. Darende ilçe merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafede yer almaktadır.  Malatya şehir merkezine yaklaşık olarak 92 km mesafede yer almaktadır.

Balaban İçmesinin bulunduğu alanda sosyal tesisler yer almaktadır. Darende Belediyesi sosyal tesisleri olarak hizmet veren içmeceler de park alanı, konaklama yerleri ile ihtiyaç duyduğumuz her şeyi karşılamaktadır.

Bu içmenin suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Böbrek, safra kesesi, mum ve taşları düşülmesine yardımcı olur. Kabızlığı önler ve tedavi eder. Mide, bağırsak ve karaciğer tembelliklerine iyi geliyor. Bu organları faaliyete geçirir. İdrar yolları iltihaplarını tedavi eder. Mide ve bağırsakları solucan, şerit ve kıl kurdundan temizler, bunları dışarı atar. Hazımsızlığı, ağız korumasını ve müzmin kabızlığı önler, iştah açar. Şeker hastalığına iyi gelir. Cilt hastalıklarını (egzama, sedef ve sivilce) tedavi eder. Nedeni bilinmeyen baş ağrılarını giderir. İçmeler de ayrıca romatizma için çamur banyosu yapılıyor.

Balaban İçmesi

Balaban İçmesi

Balaban İçmesi Nerede?

Malatya ilinin Darende ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Darende ilçesine bağlı Balaban bucağında bulunuyor. Darende ilçe merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafede yer almaktadır.  Malatya şehir merkezine yaklaşık olarak 92 km mesafede yer almaktadır.

Balaban İçmesi’ne Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Malatya merkezden Darende ilçe minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler. Buradan da minibüslerle Balaban bucağına(mahallesi) ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile Malatya merkezden gelmek isteyenler Kayseri Malatya Yolu/D300/D850 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.