Balat Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Balat Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Balat Sahili Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler – Piknik Alanları ve Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                               Balat Sahili Nerede?                               

İstanbul ilinin Fatih ilçe sınırları içerisinde Balat olarak bilinen semtte Haliç’in balat kısmı olarak söyleyebiliriz. Cibalikapı’dan başlayıp Sveti Stefan kilisesine kadar sahil şeriti boyunca uzanan yoldur.

                        Balat Sahili Hakkında Bilgiler                   

Haliç’in Balat semtine bakan tarafında bulunan Sahil şeritidir. Semt sakinleri tarafından en çok tercih edilen yerler arasındadır. Sahil kenarında Yürüyüş yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yer. Çocuk Oyun Alanları, Spor Aletleri ve Dinlenme bankları bulunuyor.

Balat Sahilinde Neler Yapılır derseniz, En Güzel yapılacak etkinlik Haliç’i izleme desek hiç yanlış olmaz. Kamp Sandalyenizi, Masanızı kahvenizi alıp bu muhteşem manzaranın keyfini çıkartmalısınız. Balat semti gezinizde bir nefes almak dinlenmek isterseniz eğer burası sizler için oldukça mantıklı olacaktır. Ateş Yakmak, Kamp Yapmak Yasaktır. Piknik yapabilir, Sveti Stefan kilisesini gezebilir veya Balat Oyuncak Müzesine gidebilirsiniz.

                     Balat Sahili Giriş Ücretli mi?                       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                    Balat Sahili’ne Nasıl Gidilir?                        

İstanbul ilinin Fatih ilçe sınırları içerisinde Balat olarak bilinen semtte Haliç’in balat kısmı olarak söyleyebiliriz. Abdülezelpaşa Caddesi üzerinde bulunuyor.

Balat Sahili’ne Vapur ile Nasıl Gidilir?

Kadıköy – Kasımpaşa – Fener – Hasköy – Eyüp arası hizmet veren vapur hattına binip FENER durağında indikten sonra Balat Sahili boyunca 10 Dakikalık yürüme mesafesindedir.

Eminönü’nden Nasıl Gidilir?

Vapur – Marmaray veya Herhangi bir yol ile Eminönü olarak bilinen yere geldikten sonra Eminönü Otobüs Duraklarından Balat – Eyüp istikametine hareket eden Otobüslere binip Cibali Durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Balat Sahili’ne Tramway ile Nasıl Gidilir?

Alibeyköy Cep Otogarı – Cibali arası hizmet veren T5 Tramway hattına binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Tarihi Fener Evleri’ne Metro ile Nasıl Gidilir?

Yenikapı – Hacıosman arası hizmet veren M2 Metro hattına binip Haliç Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Balat Sahili’ne Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Eminönü – Gaziosmanpaşa arası hizmet veren 99A hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Eminönü – Giyimkent arası hizmet veren 33ES hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Gaziosmanpaşa – Taksim arası hizmet veren 55T hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Eminönü – Akşemsettin Mahallesi arası hizmet veren 99 hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Eminönü – Cebeci arası hizmet veren 36CE hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Eminönü – Köprübaşı Mahallesi arası hizmet veren 48E hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Eminönü – Hamidiye Mahallesi arası hizmet veren 44B hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Esenler Metro – Taksim arası hizmet veren 85T hat nolu otobüse binip Cibali Durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.