Balçova Terapi Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Balçova Terapi Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Balçova Terapi Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir? –  İzmir Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Balçova Terapi Ormanı Hakkında;               

Balçova Terapi Ormanı, İzmir İlinin Karabağlar ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Terapi OrmanıDoğa yürüyüşü, tırmanış, yoga, manzara, dinlenme ve piknik alanlarını kapsayan, doğa ile içi içe olan bir yerdir. Terapi Orman içerisinde ayrıca, Bir Manastır ve Şelalede bulunmaktadır. Genelde Doğa yürüyüşü için tercih edilmektedir.

Balçova Terapi Ormanı Yürüyüş Parkuru Hakkında;

Doğaseverler 6 km bir yürüyüş alanı bulunan bu ormanda yoğun iş temposunun vermiş olduğu stresi atmak için gelmektedir. Aracınızla Orman girişine kadar gelebiliyorsunuz. Buraya aracınızı bıraktıktan sonra Ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz. Yürüyüş Parkuru 6000 metreden oluşmaktadır. Genelde toprak yol bulunuyor. Bu toprak yoldan tırmandığınızda 2500 metresinde Manastırı görebilirsiniz, Eğer şelaleyi görme isterseniz 4500 metreye çıkmanız gerekiyor. Parkur üzerinde ne kadar yürüdüğünüzü gösteren Levhalar bulunuyor, dinlenme alanları, seyir terasları ve su kaynakları bulunmaktadır.  Ayrıca yol üzerinde dinlenebileceğiz alanlarda bulunuyor.

OKUMALISIN  İzmir Müze Gemiler Müdürlüğü Nerede – Nasıl Gidilir?

Dağ yolunda Telefon çekiyor. Ormanda tek sorun tuvalet bulunmaması. Balçova Terapi Ormanına Saat 09.00 ‘da giriş yapabilirsiniz. Saat 17.00 ‘den sonra içeri girişler yasaklanıyor.

            Balçova Terapi Ormanı Giriş Ücreti;                  

Giriş için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

               Balçova Terapi Ormanı’na Nasıl Gidilir;         

Balçova Terapi Ormanı, İzmir İlinin Karabağlar ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Toplu Taşıma ile Gelecekler, F. Altay’dan 969 Numaralı Belediye Otobüsüne veya minibüse binerek Yaklaşık on beş dakika sonra Balçova Termal Otel’e giden caddenin başında inmelisiniz. Terapi Ormanına giriş bu Otelin içinden yapılıyor. Otelin içinden az bir yürüme ile Balçova Terapi Ormanı’ tabelasını göreceksiniz.

Metro ile Gidecekler, Fahrettin Altaya kadar gelerek buradan 969 numaralı otobüs ile gidebilirler..

Şahsi Aracınızla Gelecekseniz Eğer, İzmir Merkezden Mithatpaşa Caddesi boyunca Narlıdere İlçesi Yönüne doğru düm düz ilerledikten sonra, Kipa AVM yi geçtikten sonra sola doğru Vali Hüseyin Öğütçen Caddesine dönünüz bu yol sizi Balçova Terapi Ormanına Götürecektir.

OKUMALISIN  Meteor Çukuru Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.