Balçova Terapi Ormanı’na Nasıl Gidilir – Otobüs – Yol Tarifi – İzmir

Balçova Terapi Ormanı’na Nasıl Gidilir – Otobüs – Yol Tarifi – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Balçova Terapi Ormanı’na Toplu Taşıma veya Şahsi aracınız ile Nasıl Gidilir? bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Balçova Terapi Ormanı                                

Balçova Terapi Ormanı Hakkında Kısa bir bilgi verecek olursak, Terapi Ormanı,  İzmir İlinin Karabağlar ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Terapi OrmanıDoğa yürüyüşü, tırmanış, yoga, manzara, dinlenme ve piknik alanlarını kapsayan, doğa ile içi içe olan bir yerdir. Terapi Orman içerisinde ayrıca, Bir Manastır ve Şelalede bulunmaktadır. Genelde Doğa yürüyüşü için tercih edilmektedir.

               Balçova Terapi Ormanı Giriş Ücreti                 

Terapi Ormanına Giriş için herhangi bir Ücret ödemiyorsunuz. GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

               Balçova Terapi Ormanı’na Nasıl Gidilir;         

Balçova Terapi Ormanı, İzmir İlinin Karabağlar ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Van Gölü Ekspresi - Tren Gezisi - Bilet Alma Yolları?

Toplu Taşıma ile Gelecekler, Fahretttin Altay’dan 969 Numaralı Belediye Otobüsüne veya minibüse binerek Yaklaşık on beş dakikalık bir süre sonunda Balçova Termal Otel olarak bilinen yerde, caddenin başında inmelisiniz. Terapi Ormanına giriş bu Otelin içinden yapılıyor. Otelin içinden az bir yürüme ile Balçova Terapi Ormanı’ tabelasını göreceksiniz.

Metro ile Gidecekler, Fahrettin Altaya kadar gelerek buradan 969 numaralı otobüs ile gidebilirler.

Şahsi Aracınızla Gelecekseniz Eğer, İzmir Merkezden Mithatpaşa Caddesi boyunca Narlıdere İlçesi Yönüne doğru düm düz ilerledikten sonra, Kipa AVM yi geçtikten sonra sola doğru Vali Hüseyin Öğütçen Caddesine dönünüz bu yol sizi Balçova Terapi Ormanına Götürecektir.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.