Balıkaşıran Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Muğla

Balıkaşıran Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Balıkaşıran Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik ve Kamp Alanları? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Balıkaşıran Koyu Nerede?                        

Balıkaşıran Koyu, Muğla ilinin Marmaris – Datça yolunun 26. kilometresinde Hisarönü Körfezi içerisinde bulunmaktadır.  Balıkaşıran Koyu, Ege ve Akdeniz birbirine çok yaklaşır denir. Datça Yarımadası, girintili çıkıntılı olması nedeniyle, ellinin üzerinde cennet gibi koya ev sahipliği yapıyor. Bazıları dik kayalarla çevrili, bazıları kum, bazıları çakıllık olan kumsalların ortak özelliği ise tertemiz denizinin olmasıdır. Adeta Cennetten bir köşedir.

 

Ege ve Akdeniz’in ha birleşti ha birleşeceği denildiği, balıkların bir denizden diğer denize geçtiği bilinir yatlar için mükemmel koylar ve harika berrak bir denizi vardır. Datça’ya gelmişken tekne turu yapmadan olmaz. Çünkü her yeri koy dolu, mutlaka tekne turu yapın.

           Balıkaşıran İsmi Nereden Geliyor?             

birkaç rivayet dolaşır Yerel halkın dilinde, bir rivayete göre, Ege ile Akdeniz’i birleştirmesinden: Güya bu noktada, Ege’den tutulan bir balık canlı halde Akdeniz’e bırakılabilirmiş. Bir başka rivayete göre ise, Balıkaşıran aşan, oralara âşık olur biri daha geri dönmek istemezmiş. Balıkaşıran Koyu’nda herhangi bir tesis bulunmuyor.

OKUMALISIN  Kayseri Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

         Balıkaşıran Koyu’na Nasıl Gidilir?             

Muğla ilinin Marmaris-Datça yolunun 26. kilometresinde Hisarönü Körfezinde bulunur.

Balıkaşıran koyuna giden bir yol bulunuyor, Marmaris’ten Datça’ya doğru D 400 karayolundan giderken Emencik mahallesi sınırlarını gösteren tabeladan dönerek koya yakın bir konuma kadar gidebilirsiniz.

Minibüsle gitmek isterseniz, Datça’ya giden minibüslere binerek, Emencik Mahallesinde inmelisiniz. Bu noktadan itibaren 15-20 dakikalık bir yürüyüş mesafesi sizi bekliyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.