Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti? hakkında bilgiler vereceğiz.

        Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Hakkında;       

Balıkesir il merkezinde bulunan bu Müze, 1840 yılında Karesi Sancağı Defterdarı Giridizade Mehmet Paşa’nın konağı olarak yaptırılmıştır. İzmir’in işgali sonrasında Balıkesir yöre halkının toplandığı,  silahlı mücadele kararlarının alındığı ve uzun yıllar II. Kolordu Komutanlığı’na karargahı olarak kullandığı bu bina, 1947-1988 yılları arasında belediye hizmet binası olarak kullanılmış ve alınan karar sonrası 1996 yılında “Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi” olarak hizmete açılmıştır.

Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi, 120 metrekare alan üzerine yapılmış ve 2 kattan oluşmaktadır. Müze’nin birinci katında, Milli mücadele döneminden alınan kararlar, mücadele kahramanca savaşan askerlerin kişile eşyaları, fotoğrafları ve Atatürk ile eşi Latife Hanım’ın balmumu heykelleri sergilenmektedir.

Müze’nin ikinci katında ise Balıkesir ilinde ortaya çıkan arkeolojik ve etnografik eserleri gezip görebilirsiniz.

     Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Giriş Ücreti;       

Müzeye Giriş ÜCRETSİZDİR…

OKUMALISIN  Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

   Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi Ziyaret Saatleri;  

Müze,  08.30 – 17.00 saatleri arasıda ziyarete açıktır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

   Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi’ne Nasıl Gidilir?  

Kuvayi Milliye Müzesi, Balıkesir ilinin merkezinde Tarihi Saat kulesi ve Hacı Ali Cami’nin arasında bulunuyor.

Toplu Taşıma İle Gidecekler, 23T – B8A – K8 – R2 No’lu otobüs hatları Müzenin yakınından geçiyor.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.