Ballı Kayalar Tabiat Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

Ballı Kayalar Tabiat Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ballı Kayalar Tabiat Parkı Nerede-Nasıl Gidilir? – Kocaeli Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ballı Kayalar Tabiat Parkı Hakkında;

Kocaeli ilinin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde bulunan Ballı Kayalar, Gebze iline 10 km, İstanbul iline ise sadece 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. Doğanın tam ortasında bulunan bu Tabiat parkı, Köy kahvaltısı, Piknik Alanları, Kamp Alanları, Dağcılık Faaliyetleri ve Kanyonda Güzel yürüyüş alanlarıyla buraya gelen misafirleri doğa ile baş başa güzel bir yer bekliyor.

Ballı Kayalar Tabiat Parkı Hakkında;

Ballı Kayalar Tabiat Parkı, ismini çevrede çok sayıda bulunan arılardan gelmektedir. Bu arıların Ağaçlarda, Mağaralarda, Kayalarda yaptığı kovanların Bu Parkın isminin Ballı kayalar olmasında oldukça büyük bir etken olduğu söylenmektedir.

Yaklaşık iki kilometre uzunluğunda 40 ile 80 metre arasında değişen kanyonda yapacağınız bir yürüyüş sizleri haftanın yorgunluğunu üstünüzden atmasına katkı sağlayacaktır. Kanyonun içinden şelaleye doğru, dere yatağından geçen parkurda yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüşe gidecekler mutlaka uygun kıyafet ve trekking ayakkabısı ile gitmelidir.

OKUMALISIN  Badara Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

Ballı Kayalar Tabiat Parkı’da olmazsa olmazı piknik yapmaktır. Ateş yakmanın serbest olduğu bu yerde, mangalınızı yakıp, semaverde demlenmiş çayınızı afiyetle içebilirsiniz.

Ballı Kayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı;

Tabiat Parkının çoğu yerinde Kamp Kurma alanları bulunuyor, genellikle su kenarında kamp kuranlara rastlayabiliyorsunuz. Ateş yakmanın serbest olduğu bu yerde çeşme ve tuvalet bulunuyor, Ayrıca belirli bir saate kadar açık olan kahvaltı mekânlarından da yararlanabilirsiniz. Çadır kiralama imkânı da bulunan bu yerde, isterseniz kendi çadırınızla isterseniz belirli bir ücret karşılığında kiralayacağınız çadırla keyifli vakit geçirebilirisiniz.

Ballı Kayalar Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Giriş için herhangi bir ücret ödemeden yürüyerek girebiliyorsunuz. Araç için otopark ve giriş ücreti alınıyor.

Ballı Kayalar Tabiat Parkına Nasıl Gidilir;

Gebze il Merkezinden yalnızca 8 kilometre uzaklıkta olan bu yer İstanbul iline de 50 km uzakta bulunmaktadır.

İstanbul’dan gelecekler Gebze tabelaları takip edip daha sonra da Tavşanlı köyü yolunu izleyerek kolayca gidebilirsiniz.

Otobüsle gelecekler, Gebze il merkezinden kalkan 499 numaralı Tavşanlı Köyüne giden otobüslere binerek tabiat parkına gelebilirler,

OKUMALISIN  Milas İassos Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.