Ballıkaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AMASYA

Ballıkaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AMASYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ballıkaya Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ballıkaya Şelalesi içerisinde Kamp Yapma İmkanı Var mı? Piknik Yapılacak Yerler Var mı? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Ballıkaya Şelalesi Nerede?                      

Şelale, Amasya ilinin Merzifon İlçesine bağlı Osmanoğlu Köyünde bulunmaktadır. Ayrıca Havza’ya bağlı Hacıdede ve Ağdırhasan köylerinden de ulaşım sağlanabiliyor. Şelale, Merkeze 25 km uzaklıktadır. Yağmur ve Eriyen Kar suları ile beslenen bir doğa harikasıdır.

15 metre yükseklikten akan şelale doğa turizmi açısından ilçenin en önemli yerleri arasındadır. Bulunduğu konum açısından muhteşem bir yerde bulunmaktadır. Her mevsim ziyaret edebileceğiniz bu yerde huzuru bulacağınıza eminiz.

Sessiz sakin, Yeşil ile iç içe bir yer. Burada, Piknik, Kamp, Doğa yürüyüşleri yapabilir ve harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

NOT: Toprak bir yoldan ulaşım sağlanıyor. Yere altı yakın araçların gitmesi uygun değildir.

                     Ballıkaya Şelalesi Giriş Ücreti                    

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Ballıkaya Şelalesinde Piknik Yapılır mı?

Evet, Yapılır.

Ballıkaya barajının üst kısımları piknik yapmak için uygundur.

Ballıkaya Şelalesinde Kamp Yapılır mı?

Evet Yapılır. Barajın üst kısımları daha uygundur. Fakat şunu belirtelim. Herhangi bir işletme yok, Doğa ile baş başa kalacaksınız.

                 Ballıkaya Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                 

Şelale, Amasya ilinin Merzifon İlçesine bağlı Osmanoğlu Köyünde bulunmaktadır. Ayrıca Havza’ya bağlı Hacıdede ve Ağdırhasan köylerinden de ulaşım sağlanabiliyor. Toplu taşıma ile ulaşım yok, Sadece şahsi araçlarınız ile ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.