Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Ballıkayalar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ?

Ballıkayalar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ballıkayalar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir –  Neler Yapılır – Giriş Ücreti  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Ballıkayalar Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler 

Kocaeli ilinin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde bulunan Ballıkayalar, Gebze iline 10 km, İstanbul iline ise sadece 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. Doğanın tam ortasında bulunan bu Tabiat parkı, Köy kahvaltısı, Piknik Alanları, Kamp Alanları, Dağcılık Faaliyetleri ve Kanyonda Güzel yürüyüş alanlarıyla buraya gelen misafirleri doğa ile baş başa güzel bir yer bekliyor.

Ballı Kayalar Tabiat Parkı, ismini çevrede çok sayıda bulunan arılardan gelmektedir. Bu arıların Ağaçlarda, Mağaralarda, Kayalarda yaptığı kovanların Bu Parkın isminin Ballı kayalar olmasında oldukça büyük bir etken olduğu söylenmektedir.

Yaklaşık iki kilometre uzunluğunda 40 ile 80 metre arasında değişen kanyonda yapacağınız bir yürüyüş sizleri haftanın yorgunluğunu üstünüzden atmasına katkı sağlayacaktır. Kanyonun içinden şelaleye doğru, dere yatağından geçen parkurda yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüşe gidecekler mutlaka uygun kıyafet ve trekking ayakkabısı ile gitmelidir.

OKUMALISIN  Kocaeli Gezilecek En İyi 10 Yer - Kocaeli Gezi Rehberi?

Ballıkayalar Tabiat Parkı’da olmazsa olmazı piknik yapmaktır. Ateş yakmanın serbest olduğu bu yerde, mangalınızı yakıp, semaverde demlenmiş çayınızı afiyetle içebilirsiniz.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı Hakkında

Tabiat Parkının çoğu yerinde Kamp Kurma alanları bulunuyor, genellikle su kenarında kamp kuranlara rastlayabiliyorsunuz. Ateş yakmanın serbest olduğu bu yerde çeşme ve tuvalet bulunuyor, Ayrıca belirli bir saate kadar açık olan kahvaltı mekânlarından da yararlanabilirsiniz. Çadır kiralama imkânı da bulunan bu yerde, isterseniz kendi çadırınızla isterseniz belirli bir ücret karşılığında kiralayacağınız çadırla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

        Ballıkayalar Tabiat Parkı Giriş Ücreti  2021           

Tam: 7.5 TL

İndirimli 4 TL

Bisiklet 7.5 TL

Otomobil 23 TL

           Ballıkayalar Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?        

Ballıkayalar, Gebze il Merkezinden yalnızca 8 kilometre uzaklıkta olan bu yer İstanbul iline de 50 km uzakta bulunmaktadır.

İstanbul’dan gelecekler Gebze tabelaları takip edip daha sonra da Tavşanlı köyü yolunu izleyerek kolayca gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Deyrüzzaferân Manastırı Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüsle gelecekler, Gebze il merkezinden kalkan 499 numaralı Tavşanlı Köyüne giden otobüslere binerek tabiat parkına gelebilirler,

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

2 Yorumlar

  1. Vehbi

    Ballı kayalarda ateş yakmak şuan serbest mi?

    • Seyyah Çağlar

      Bilinen konu gereği ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yasak..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir