Balya Ilıca Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir

Balya Ilıca Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Balıkesir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Balya Ilıca Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? Balya Kaplıcası Faydaları Hakkında bilgiler vereceğiz.

Balya Kaplıcası, Balıkesir ilinin Balya ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Balya ilçesine bağlı Ilıca mahallesinde bulunmaktadır. Balya ilçe merkezine yaklaşık olarak 27 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 36 km mesafededir.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 61,5 C’dir. Suyunda sodyum, kalsiyum, klor, sülfat vardır. Bu bölge Balıkesir’in şifa merkezi konumundadır. Bölge içerisinde hamamlar, termal havuzlar, banyolar bulunmaktadır. Kum banyosuyla ünlü olan kaplıcalar özellikle romatizma hastalıklarına ve cilt hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Ilıca Kaplıcaları sağlık turizmine hizmet eden önemli yerlerdendir. Romatizma, siyatik, kireçlenme, bazı cilt ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir.

Ilıca bölgesinde rahatlıkla konaklama şansına sahipsiniz. Bu bölgede her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Bu sebeple yoğun şekilde ilgi görmektedir.

                  Balya Ilıca Kaplıcası Nerede?                          

Balya Kaplıcası, Balıkesir ilinin Balya ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Balya ilçesine bağlı Ilıca mahallesinde bulunmaktadır. Balya ilçe merkezine yaklaşık olarak 27 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 36 km mesafededir.

                 Balya Ilıca Kaplıcası Nasıl Gidilir?                  

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Balya ilçesinden Ilıca minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Balya merkezden Balya- Ilıca Yolu üzerinden Balıkesir merkezden ise Balıkesir Şamlı Yolu ve Ilıca Şamlı Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.