Balyanoz Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Darıca / Kocaeli

Balyanoz Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Darıca / Kocaeli

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Balyanoz Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Balyanoz Koyu Hakkında Bilgiler                   

Kocaeli ili Darıca İlçesi Bayramoğlu mevkisinde bulunmaktadır. Bir Ada olan Bayramoğlu Balıkçı barınaklarının olduğu, Yaz Akşamları Yöre Halkının yürüyüşler yaptığı, Çimlere oturup sohbet ettikleri, Cafe ve Restoranlarında yemek yediği bir yerdir.

Balyanoz Koyu, Piknik Alanları, Balıkçı barınakları, Sahil Kenarı yürüyüşleri, Olta Balıkçılığı, Bisiklete binme alanı, çocuklu aileler için oyun park alanları, Yeme içme ve Dinlenme mekanları ile yöre halkı tarafından ilgi gösterilen bir koydur. Mangal ve Semaver yakmak yasaktır. Sadece yeşil çimlere oturup piknik yapabilirsiniz. Bu arada buraya gelirken kamp sandalyesi – masasını, termos ile çayınızı getirmelisiniz.

Balyanoz Koyu, Özellikle yaz akşamları güzel bir yürüyüş alanı olmaktadır. Sizlere gün batımını izlemeyi tavsiye ediyorum. Fotoğraf çekmeyi sevenler gün batımında güzel kareler yakalayacaktır.

                  Balyanoz Koyunda Yüzülür Mü?                    

Hayır yüzülmüyor. Balyanoz koyuna yakın yüzme alanı Ada plaj Yüzme Alanıdır. Bu yer Ada sakinkleri tarafından kullanılan Üyelik Sistemi ile Giriş  Yapılan bir Plajdır. Balyanoz Koyuma En Yakın Ücretsiz Yüzme Alanı Bayramoğlu Halk Plajı ve Bayramoğlu Kadınlar Plajıdır.

                     Balyanoz Koyu Giriş Ücreti                        

Giriş ÜCRETSİZDİR.

               Balyanoz Koyun Kamp Yapılır Mı?                

Bu Koy’da Kamp Yapmak Yasaktır..

              Balyanoz Koyu’na Nasıl Gidilir?                       

Koy, Kocaeli ili Darıca İlçesi Bayramoğlu olarak bilinen ada içerisinde bulunmaktadır.

Balyanoz Koyu’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Gebze merkez olarak bilinen Çoban Mustafa Paşa Cami önünden kalkan ve Darıca ilçesi Bayramoğlu Ada’ya kadar giden Bayramoğlu 501 Numaralı araçlara binerek koya yakın bir konuma kadar gidebilirler.

Şahsi araçları ile gelecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.