Baraklı Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Baraklı Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Baraklı Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Baraklı Gölet’i Hakkında;                        

Bursa İlinin Keles ilçesi, Bayraklı Köyü yakınlarında bulunan bu Gölet, sulama amacıyla yapılmış yapay bir göldür. Gölet, çam ağaçlarıyla çevrili muhteşem manzaralı bir yerdir. Bu güzel alanda doğa severler, Doğa yürüyüşüÇadırlı Kamp ve olta balıkçılığı için tercih etmektedir. Günü birlik piknik yapmak içinde uygun bir yerdir. Sizlere Baraklı Gölet’inde Neler var? Neler Yapılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Baraklı Gölet’i Kamp ve Piknik Alanı Hakkında;   

-Gölün kenarında bir çeşme var suyu içilebiliyor.

-Yerleşim yerine uzak olduğu için bütün ihtiyaçlarınızı alıp gitmelisiniz.

-Gölde balık var,

-Kışın göl buz tutuyor,

-Göl hafta sonu yoğun oluyor.

-Göl içerisinde Market, işletme yok

OKUMALISIN  Mahura (Tozköy) Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

-Bisiklet, yürüyüş için rotalar bulunuyor,

-Wc yok

-Telefon kısmen çekiyor,

-Ateş yakabilirsiniz,

-Kamp kurmak için ağaç altlarında, göl kenarında güzel alanlar bulunuyor,

-Ateş yakmak serbest, lütfen daha önce ateş yakılan alanları seçiniz.

                 Baraklı Gölet’ine Nasıl Gidilir;              

Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı Baraklı köyünde bulunan Gölet, Bursa‘ya 50 kilometre uzaklıktadır. Baraklı Gölet’ine gitmek için, Nilüfer ilçesinden devam ettikten sonra Orhaneli-Keles kavşağından sola dönerek, Misi ve Doğancı köylerini geçiniz. Bu yolun, 13. kilometrede Doğancı Barajı mevkisinde sola doğru Keles ilçesi yönüne devam ediniz. Daha sonra Çaybaşı köyü içinden geçerek Baraklı köyüne ulaşır. Gölet, Baraklı Köyünden sonra devam eden toprak yol devamında 3 kilometre sonra Baraklı Gölet’ine ulaşabilirsiniz. Bursa merkeze 63 km mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.