Anasayfa / Artvin / Barhal Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Barhal Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Barhal Kilisesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Artvin Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Barhal Kilisesi Hakkında;

Barhal Kilisesi, Artvin ilinin Yusufeli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yusufeli ilçe merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Altıparmak Köy merkezinin 2 km uzağındadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 85 km mesafededir.

Barhal Kilisesi 10. Yüzyılda II. Bağral Döneminde inşa edilmiştir. İlk olarak Gürcü manastırı olarak inşa edilmiştir. Manastır binaları içerisinde sadece kilise ayakta kalabilmiştir.  1677 yılında Hacı Şerif Efendi tarafından camiye dönüştürülen kilise günümüzde hala cami olarak kullanılmaktadır. Kilise Üç nefli, bazilika planlı olarak inşa edilmiştir. Kilise dıştan 28.55x 8,65 m ölçülerine sahiptir. Bulunduğu köyün eski ismi ile aynı ismi taşımaktadır. Yapının cephe düzenlemeleri hemen hemen birbirine benzemektedir.

Barhal Kilisesi Nerede?

Barhal Kilisesi, Artvin ilinin Yusufeli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yusufeli ilçe merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Altıparmak Köy merkezinin 2 km uzağındadır. Artvin merkeze yaklaşık olarak 85 km mesafededir.

OKUMALISIN  Cehennem Deresi Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Barhal Kilisesi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler öncelikle Yusufeli ilçesine gelmelidir. Buradan Altıparmak köy dolmuşları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında tur şirketleri vasıtasıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Artvin merkezden Erzurum Artvin Yolu/D950 istikametinde ilerleyerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir