Barış Manço Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kadıköy/İSTANBUL

Barış Manço Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kadıköy/İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Barış Manço Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                             Barış Manço Evi Nerede?                            

Müze, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde Moda iskelesine yakın bir konumda Yusuf Kamil Paşa sokak üzerinde bulunmaktadır.

                  Barış Manço Evi Hakkında bilgiler                 

Manço Ailesinin özverisi, Kadıköy Belediyesi öncülüğünde ve Halk Bankası’nın katkılarıyla Barış Manço ve ailesinin yaşadığı ev yenileme çalışmaları sonrasında 2010 yılında Müze Evi olarak hizmete açılmıştır.

Moda denildiği zaman ilk akla gelen Barış Manço 81300 ’dür. 1943 – 1999 yılları arasında burada yaşayan Manço Bir Semt ile adeta özdeşleşmiştir.

Müze’de Neler var kısaca bahsedecek olursak; 19. Yy Viktoryen tarzında mimarisi ile dikkatleri çeken bina içerisinde Manço’nun Bal Mumundan yapılan Heykeli, Eşyalar, Ödülleri, Kostümler, Şarkı sözleri ve yaşamına dair izler yer almaktadır.

Evin bahçesinde Barış Manço’nun arabası ve şarkı sözlerinden esinlenerek yapılan Domates – Biber – Patlıcan Maketleri bulunuyor.

            Barış Manço Evi Giriş Ücreti 2023 Yılı                  

 Tam ……….. 10 TL

Öğrenci ……. 5 TL

(Not: 2023 Yılı 31 Ocak tarihine kadar ÜCRETSİZDİR.)

                     Barış Manço Evi Ziyaret Saatleri                      

Pazartesi Günleri ve Resmi Tatil Günleri Kapalıdır.

Diğer günler 09.00 – 16.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

İletişim: 0216 337 94 13

                 Barış Manço Evi’ne Nasıl Gidilir?                   

Müze, İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde Moda iskelesine yakın bir konumda Yusuf Kamil Paşa sokak üzerinde bulunmaktadır. Ulaşım açısından oldukça kolay bir konumdadır.

             Barış Manço Evi’ne Metro ile Nasıl Gidilir?            

Tavşantepe – Kadıköy arası hizmet veren M4 metro hattına herhangi bir duraktan binip Kadıköy son durakta indikten sonra KADIKÖY İSKELE önünden kalkan TRAMWAYA binip MODA CADDESİ durağında inerek ulaşabilirsiniz.

        Barış Manço Evi’ne Marmaray İle Nasıl Gidilir?     

Gebze – Halkalı arası hizmet veren Marmaray’a herhangi bir durağında bindiğinizde Marmaray SÖĞÜTLÜÇEŞME durağında inip Ülker Fenerbahçe stadına doğru yürüyünüz daha sonra buradan Yoğurtçu parkına doğru devam ettiğinizde 15 dk’lık bir yürüme yolu sonrasında yönlendirici tabelalar eşliğinde uşalabilirsiniz.

YADA

Gebze – Halkalı arası hizmet veren Marmaray’a herhangi bir durağında bindiğinizde Marmaray AYRILIK ÇEŞMESİ durağında inip METRO ile aktarma yaparak KADIKÖY İSKELESİNE gelebilir, buradan TRAMWAY ile ulaşabilirsiniz.

        Barış Manço Evi’ne Otobüs ile Nasıl Gidilir?      

Otobüs ile Gidecekler; 

Pendik – Kadıköy arası hizmet veren 16 – 16D hat nolu İETT otobüslerine binip Barış Manço durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

                          Vapur ile Nasıl Gidilir?                             

Vapur ile Gidecekler, Kadıköy İskelesine gelen herhangi bir vapur ile Kadıköy Rıhtıma gelip buradan Tramway ile aktarma yaparak ulaşabilirler.

                        Tramway ile Nasıl Gidilir?                    

Kadıköy İskelesi – Boğa Heykeli – Söğütlü Çeşme caddesi – Damga sokak – Kilise – Bahariye arası ring atan Tramway hattına herhangi bir duraktan binerek MODA CADDESİ durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

                     Dolmuş ile Nasıl Gidilir?                          

Dolmuş ile Gidecekler; Kadıköy – Bostancı arası hizmet veren D34 Nolu Taksi Dolmuşlar ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

             Avrupa Yakasından Nasıl Gidilir?               

Avrupa Yakasından KADIKÖY ilçesi KADIKÖY İSKELESİ mevkisine herhangi bir toplu taşıma aracı ile gelip KADIKÖY İSKELESİ yakınından hareket eden TRAMWAY hattına binip  MODA CADDESİ durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz navigasyon ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Not: Şahsi aracınız ile gidecekseniz eğer, araç trafiği ve park sorunu yaşayabileceğinizi belirtmek isteriz. Özellikle hafta sonları yoğun olmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.