Bartın İnkumu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – Konaklama?

Bartın İnkumu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – Konaklama?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bartın İnkumu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – Konaklama? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bartın İnkumu Plajı Nerede;

Bartın ilimizde bulunan İnkumu Plajı, Bartın ili merkezine on beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Batı Karadeniz bölümünde bulunan İnkumu Plajı, Plajının uzunluğu ile Karadeniz Bölgesinin en uzun plajı konumundadır. Kumsalı bakımından, Uzunluğu 3 kilometre, Genişliği 50-60 metreyi bulan İnkumu plajı, Doğal güzelliği ile de etkileyicidir.

İnkumu Plajı Hakkında;

Dağların denize Paralel olarak uzanmasıyla, Ormanın ve Denizin iç içe olduğu muhteşem bir yerdir burası. Doğal güzelliği, Eşsiz güzellikteki plajları, Ormanlarının yemyeşil görüntüsü, uçsuz bucaksız sahili, bitki örtüsüyle sizi çevreleyen dağlarıyla kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir İnkumu Plajı.

İnkumu Plajına gidilecek en uygun dönem Mayıs-Kasım Aylarıdır. Mayıs ayında biraz soğuk olabilir, Deniz sulunun ısınmasını isterseniz Temmuz-Ağustos ayı Bölgede denize girilecek en uygun zamandır. En uygun dönem de biraz kalabalık olduğunu söylemeliyiz. Karadeniz ikliminden dolayı biraz dalgalı olduğunu söylesek yanlış olmaz. Yüzme bilmeyenlerin çok fazla açıklarda yüzmemesini tavsiye ederiz. Plajın suyu az tuzlu özellik gösterdiğinden insanı rahatsız edici etkisi yoktur.

OKUMALISIN  Balçova Termal Tesisleri Nerede – Nasıl Gidilir?

İnkumu Plajında Neler Yapabiliriz;

İnkumu Plajı-Sahil kesiminin hemen üst tarafında, Plaja ilk giriş yerinde, İğne yapraklı çam ağaçlarının altında Piknik alanı bulunuyor. Burada ateş yakarak, Mangal- Piknik yapabilirsiniz.

Yeşil ve Mavinin buluştuğu bu Eşsiz güzellikteki plajdan gün batışını seyretmek, yemyeşil bitki örtüsüyle sizi çevreleyen dağların ve denizin esintisini hissedebildiğiniz görülmeye değer bir yerdir.

Not: İnkumu Plajı halk plajı olarak düşünün bazı hizmetler özel işletmeler tarafından verilmektedir. Sahilde şezlong, Şemsiye, Kafeterya ve birçok hizmeti buralarda bulabilirsiniz. Sahilin üstünde Üst değişim yapabileceğiniz, oda şeklinde bulunan değişim kabinleri bulunuyor. Küçük bir ücret karşılığında buralardan yaralanabilirsiniz.

Ankara’ya En Yakın Plaj Denince Akla Bartın İnkumu Gelmektedir.

 

Bartın İnkumu Plajında Konaklama;

İnkumu beldesinde birçok konaklama yeri bulunmaktadır. Burada çok sayıda Otel ve Pansiyon bulunur. Yaklaşık kişi başı 50-250 TL arasında değişen fiyat aralıklarında konaklama yapabilirsiniz.

İnkumu Plajı-Sahil kesiminin hemen üst tarafında, Plaja ilk giriş yerinin üst tarafında Kamp – Konaklama Yapabileceğiniz bir yer var. Karavana getirip ya da Kamp Çadırı kuracağınız bir yer var.

OKUMALISIN  İzmir Etnografya Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

 

Bartın İnkumu Plajına Nasıl Gidilir;

Bartın il merkezindeki Otogardan kalkan minibüs, belediye ve taksi seçenekleriyle Bartın’dan İnkumu plajına on dakikada ulaşabilirsiniz.

Ankara İnkumu arası yaklaşık 290 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 30 Dakika kadar sürmektedir.

İstanbul İnkumu arası yaklaşık 440 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.