Baruthane Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – İSTANBUL

Baruthane Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Baruthane Millet Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Millet Bahçesi İçerisinde Neler Yapılır? konuları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Baruthane Millet Bahçesi Nerede?

İstanbul ilinin Bakırköy ilçesinde bulunan bu yer Sahilde Denize sıfır konumlu bir Millet Bahçesidir. Rauf Orbay Caddesinde bulunmaktadır. Avrupa yakasında bulunan en güzel millet bahçelerinden biri desek hiç yanlış olmaz. Bakırköy semtimde İstanbul’un karmaşasından uzaklaşıp sakin bir zaman geçirmek isterseniz tam size göre bir yer.

60 dönüm arazi üzerine kurulan bu yerde, İskele, Yürüyüş Yoları, Bisiklet sürme alanları, Çocuk Oyun Parkı, Oturma Alanları, Baruthane binaları içerisinde Kütüphane, Sergi Alanları Hünkar Köşkü, çevre duvarları bulunuyor. Ayrıca Ücretsiz otopark alanı ve kafeterya bulunuyor.

Baruthane

İstanbul’da endüstri alanında önemli örneklerinden olan Baruthane 324 yıllık geçmişi bulunuyor. 1698 – 1700 yıllarında Osmanlı’nın Askeri ve Lojistik alanları için Baruthane-i Amire olarak kurulmuş, 1707 yılında yaşanan büyük patlamada binaların bir kısmı tahrip olmuş daha sonra birçok onarımdan geçerek çeşitli hizmetlerde kullanılmıştır. Son olarak günümüzde İBB yeniden yenileme çalışması başlatmış ve sergi alanları, Kütüphane, Sosyal tesis, Çocuk oyun Alanları, Cafe ve birçok alan yapılarak hizmete açılmıştır.

Baruthane Millet Bahçesinde Mangal Yapılır mı?

Hayır Yasaktır.

Ateş Yakmak – Mangal Yapmak – Semaver Yapmak YASAKTIR.

Baruthane Millet Bahçesi Giriş Ücretli mi?

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Baruthane Millet Bahçesine Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin Bakırköy ilçesinde Atakum Semtinde bulunuyor. Eski Baruthane Binaları olarak bilinen yerdir.

Metro ile Gidecekler;

Bakırköy Sahil – Kayaşehir Merkez arası hizmet veren M3 hattını kullanmalısınız.

Bakırköy Sahil istasyonunda indiğinizde Metro’dan çıktıktan sonra sola doğru Galeri AVM arkasında Sahil yönünde devam etmelisiniz. Yalı Ataköy evleri olarak bilinen yerin yan tarafında kalmaktadır. (NOT: Rauf Orbay Caddesinde Giderseniz yolunuz çok uzar)

Otobüs ile Gidecekler;

72T – BN1 – 72 YT Otobüs hatları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.