Bebekli Kilisesi – Saint Paul Church Nerede – Nasıl Gidilir?

Bebekli Kilisesi – Saint Paul Church Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bebekli Kilisesi – Saint Paul Church Nerede – Nasıl Gidilir? – Adana Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Bebekli Kilisesi – Saint Paul Church

Bebekli Kilise (Saint Paul Church), Aziz Pavlus Kilisesi, Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ mahallesinde 1880’li yıllarda, Saint Paul adına yaptırılmış, bir İtalyan Katolik kilisesidir. Kilisenin tepesinde, 2.5 metre boyunda tunçtan yapılmış Meryem Ana heykeli bulunmaktadır. Bu heykelin bebeğe benzemesi nedeniyle bu isim verilmiştir.

Bebekli Kilisesi – Saint Paul Church Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Bebekli Kilise yani Saint Paul Church haftanın 3 günü ziyarete açıktır. Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri ziyaret edilebilmektedir.  Pazar günleri saat 11.00’de cemaat için Türkçe ayin yapılmaktadır. Giriş ücreti bulunmamaktadır.

Yaz Dönemi: (15 Nisan-2 Ekim) 14.00-16.00

Kış Dönemi: (3 Ekim-14 Nisan) 14.00-16.00

Bebekli Kilisesi – Saint Paul Church Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinde yer aldığı için her türlü dolmuş, halk ve belediye otobüsleri ile gidilir. Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Özel aracınızla gidecekseniz aracınızı Tepebağ içerisinde bulunan otoparklardan birine park etmeniz gerekiyor. Burası dar sokaklar olduğundan araç kullanımı biraz zor oluyor. Yaya olarak gezmeniz en iyisidir.

OKUMALISIN  Çırçır Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.