Anasayfa / Doğal Güzellikler / Bektaşağa Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Park Yıldız?

Bektaşağa Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Park Yıldız?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bektaşağa Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp?Konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

                        Bektaşağa Göleti Nerede;                      

Bektaşağa Göleti, Sinop İl Merkezi’ne 17 kilometre uzaklıkta Bektaşağa Köyü yakınlarında bulunuyor. İsminde bu köyden almıştır. Sulama amaçlı oluşturulan Bektaşağa Göleti ve Çevresindeki özel bir işletme ile birlikte Gezip Görülebilinecek bir yerdir.

              Bektaşağa Göleti’nde Neler Yapılır?          

 

Bektaşağa Göleti, Kayın ve Köknar ormanlarıyla çevrili olduğundan dolayı güzel Yürüyüş Parkuru olmaktadır. Hem Bisiklet ile Hem de Yürüyerek kolayca gezebilirsiniz. Gölde Balık tutubalir, Kayık ve Deniz bisikletleri ile gölete açılıp keyifli dakikalar da geçirebilirsiniz. Fotoğraf Tutkunları, Göletin sol tarafında da bir Gözlem kulesi var, bu kuleye çıkıp panoramik fotoğraf çekebilirler. Çocuklu aileler için Çocuk Oyun Alanları bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Eskişehir Lületaşı Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Bektaşağa Göletinde Özel bir işletme bulunuyor. Bu işletme tarafından Yeme İçme, Dinlenme ve Çeşitli aktiviteler sunuluyor. Belirli bir ücret karşılığında bu aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Ata Binme, Gölde Deniz Bisikletine Binme, Fayton Gezintisi yapabilirsiniz. Ayrıca Bu işletmede Kahvaltı, Yemek, Izgara Çeşitleri ve Çay – Kahve sunumları bulunuyor.

Bektaşağa Göletinde Piknik – Mangal Yapılır mı?

Gölet Çevresinde Ateş Yakmak Yasak. İşletmeye ait olan bölümde Taş Mangallıklar yapılmış, bu kısımda Mangal yakabilirsiniz. Fakat işletmeye belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Evinizden getirdiğiniz Piknik Malzemelerini İşletmeye ait olmayan bir alanda yiyebilirsiniz.

                  Bektaşağa Göleti Giriş Ücreti;                 

Gölete Giriş ÜCRETSİZDİR. İşletme tarafından sunulan hizmetler ücrete tabidir.

                 Bektaşağa Göleti’ne Nasıl Gidilir?           

Bektaşağa Göleti, Sinop İl Merkezi’ne 17 kilometre uzaklıkta Bektaşağa Köyü yakınlarındadır. Toplu Taşıma ile Gidecekler; Sinop İl Merkezinden Kalkan Bektaşağa minibüsleri ile Gölet’e yaklaşık 500 metre yakınında kadar gidebilirsiniz. Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirler.

OKUMALISIN  Güzelce Kasımpaşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir