Belcekız Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Belcekız Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Belcekız Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Belcekız Plajı

Belcekız Plajı Muğla‘nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Plaj, Fethiye merkezine yaklaşık olarak 12 km uzaklıkta yer almaktadır.

 Belcekız Plajı kumsalı küçük çakıl ve kum karışımından oluşmaktadır. Deniz ayakkabısı ile gelmenizi tavsiye ederim. Suları oldukça berrak ve temizdir. Belcekıza gelince araba ile gelecekseniz otopark var ancak yer bulmak biraz zor. Yol boyunca otopark ve belediyeye ait çalışanlar saat karşılığı ücret alıyorlar. Deniz birden derinleşiyor. Bu sebeple çocuklu ailelerin dikkat etmesi gerekir. Çarşaf misali bir deniz vardır. Burası genellikle Ölüdeniz turları yapan teknelerin kalkış noktasıdır. Böylece plaj farklı bir önem kazanmıştır.

Belcekızda birçok aktivite yapma şansına sahipsiniz. Burada her gün yelken, jetski ve sörf gibi su sporlarından dilediğinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu muhteşem ortamda doğa yürüyüşü yapma şansına sahipsiniz.

Babadağ’da yamaç paraşütü yapmanızı tavsiye ederim. Paraşüt ile atlayışlarınız sırasında sizlere profesyonel paraşütçüler eşlik edecek. Bu muhteşem manzarayı tepeden izleme zevkini kesinlikle tatmalısınız.

Belcekız Plajı Giriş Ücreti

Plajda şemsiye veya şezlong kiralamak isteyenler tanesine 15 TL ücret ödemelidir. Normalin daha üstü bir fiyatlandırma var. Belediye tarafından kiralanan özel bir şirket tarafından işletiliyor.

OKUMALISIN  Tarihi Babas Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Belcekız Plajı Efsanesi

Plajın adı bir efsaneye dayanmaktadır. Eski zamanlarda bölgeden geçen tekneler ve gemilerin içerisindeki insanlar, sandallar ile içme suyu almak için kıyıya çıkarlarmış. Bu gemilerden birinin kaptanının oğlu bir gün kıyıya su alma amacı ile çıkar ve bu sırada çok güzel bir kız olan Belcekız’ı görür. Kız ile çocuk birbirlerine âşık olurlar. Çocuk gemide kalmak zorunda olsa da her kıyıya su almak için çıkışında kız ile buluşurmuş. Yine böyle günlerden bir tanesinde gece fırtına çıkmış. Fırtına çok şiddetliymiş. Gemiler artık kayalara çarparak su almaya başladıklarında çocuğun babası çocuğu gemiden denize fırlatmış. Çocuk burada ölmüş. Bugün çocuğun öldüğü yere Ölüdeniz denmektedir. Kız ise sevdiği çocuğun gelmeyeceğini ve hayatını kaybettiğini anlayınca kendini kayalardan denize atarak intihar eder. Bu plaja da Belcekız adı verilir.

Belcekız Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bölge, Muğla‘nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Plaj, Fethiye merkezine yaklaşık olarak 12 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır.

Belceğiz plajına gitmek için öncelikle Fethiye’ye gitmeniz gerekmektedir. Buraya karayolu ve havayolu ulaşımı ile rahatlıkla gelebilirsiniz.

OKUMALISIN  Belen Kahvesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Plaja Hava yolu ile gelmek isteyenler için en yakın olan Dalaman Hava Limanı’nıdır. Bölgeye yaklaşık olarak 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Buradan taksi veya servisler ile önce Fethiye şehir merkezine ulaşmalısınız. Ardından Belceğiz’e giden otobüs ve minibüslerle bölgeye ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası karayolları ile Antalya, Burdur ve Muğla bağlantılı üç farklı yolculuk ile plaja ulaşabilir. .  Fethiye’den gün içinde Belcekız’a dolmuş minibüs bulabilirsiniz. Hususi aracınızla da buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Belcekız Plajının bazı iller ile arasındaki mesafe;

  • İzmir’e yaklaşık 338 kilometre
  • İstanbul’a yaklaşık 813 kilometre
  • Ankara’ya yaklaşık 662 kilometre
  • Antalya’ya yaklaşık 212 kilometre

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.