Belçika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Belçika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
1.036
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Belçika Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Belçika Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Belçika Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Belçika Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Belçika ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Belçika Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Belçika Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Mahatma Gandi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Belçika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Vize Bölümü: hafta içi her gün Saat: 09.00-11.30 & 13.30-15.00 arasında hizmet vermektedir.

Büyükelçilik Çalışma Saati; Pazartesi-Cuma 09.00-12.00 / 13.00-16.30 Saatleri arasındadır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Belçika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Uğur Mumcu Caddesi, Mahatma Gandi Sokak No: 55 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 405 61 66

Belçika Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Mahatma Gandi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Belçika Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe sokağına giriş yapınız daha sonra ilk sağa dönerek Mahatma Gandi Sokakta bulunan Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe sokağına giriş yapınız daha sonra ilk sağa dönerek Mahatma Gandi Sokakta bulunan Elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Çağdaş Market’e gelmeden Küpe sokağına giriş yapınız daha sonra ilk sağa dönerek Mahatma Gandi Sokakta bulunan Elçilik binasına ulaşabilirsiniz

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Çağdaş Market’e gelmeden Küpe sokağına giriş yapınız daha sonra ilk sağa dönerek Mahatma Gandi Sokakta bulunan Elçilik binasına ulaşabilirsiniz

Otobüs ile gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe sokağına giriş yapınız daha sonra ilk sağa dönerek Mahatma Gandi Sokakta bulunan Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Metro ile gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe sokağına giriş yapınız daha sonra ilk sağa dönerek Mahatma Gandi Sokakta bulunan Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.