Belemedik Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ADANA

Belemedik Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ADANA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Belemedik Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik & Kamp Alanları  hakkında bilgiler vereceğiz.

   Belemedik Tabiat Parkı Nerede?  

Belemedik Tabiat Parkı, Adana ili Pozantı ilçesine 9 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.  Tabiat Parkı içerisinden tren yolu da geçmektedir. Parkı gezmeye gidecek olanlar birçok güzelliği kaçırmamaları için Tren Yolunu tercih etmelerini kesinlikle öneririm.

Ayrıca I. Dünya Savaşı’nda burada görev yapan Alman personelin kullandığı yapılar ve mezarlık mevcuttur. Yerli halk, Çakıt Suyu kıyısında kurulmuş Belemedik’te taş ve ahşaptan yapılmış yayla evlerinde konaklanmaktadır. Yaban hayatı yönünden hayli zengin olan yörede yabankeçisi, yabandomuzu ve yırtıcı kuşlar gözlemlenebilir.

Belemedik Tabiat Parkında Neler Yapılır?

Tabiat Parkı’nın, farklı rekreasyonel aktivite Günübirlik Piknik – Kamp alanları, akarsu üzerinde olta balıkçılığı, ormanlık alanda bisiklet ve yürüyüş yolları, sehir terasları yerleri, Çoban köşkleri, kayalık alanlarda hiking-kaya tırmanışı imkanları mevcuttur.

Belemedik Tabiat Parkına Giderken Görmeniz Gereken Yerler?

Varda Köprüsü Nerede, Nasıl Gidilir, Neler Yapılır?

Kapıkaya Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir?

Karaisalı Yerköprü Orman İçi Dinlenme Yeri Nerede – Nasıl Gidilir?

Belemedik Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Belemedik Tabiat Parkı, Adana il merkezine uzaklığı 110 kilometre, Demiryoluyla ise 77 kilometre mesafede bulunmaktadır. Adana ili Pozantı ilçesine ise 9 kilometre uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyatları 2021 - Ekipman Kiralama Ücretleri?

Tabiat parkına Adana’dan kalkan Pozantı yönüne giden tüm trenlerle gidebilirsiniz. Özel aracınız ile gelecekseniz Anbaş köyü içinden stabilize yol ile ulaşılmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.