Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir

Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mahmudiye Ilıcası, İzmir ilinin Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bergama ilçesine bağlı Mahmudiye Köyünde bulunmaktadır.  Bergama merkeze 19 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 110 km uzaklıktadır.

Mahmudiye Ilıcası sularının sıcaklığı 26 derecedir. Suların bileşiminde bol miktarda sodyum bulunmaktadır. Aynı zamanda bu suların radyoaktivite oranı yüksektir.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular özellikle cilt hastalıklarında faydalı olmaktadır. Ayrıca kaplıca suları sodyum miktarının fazla olmasından dolayı köylüler tarafından çamaşır suyu olarak kullanılmaktadır.

Şu an ılıca yıkılmış ve kullanım dışıdır. Ilıcanın suyu Mahmudiye Köyüne aktarılınca Ilıcadan eser kalmamış durumdadır. Yeniden şifa dağıttığı o günlere dönmeyi bekliyor.

               Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede?              

Bu Ilıca, İzmir ilinin Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bergama ilçesine bağlı Mahmudiye Köyünde bulunmaktadır.  Bergama merkeze 19 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 110 km uzaklıkta yer almaktadır.

      Bergama Mahmudiye Ilıcası’na Nasıl Gidilir?       

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler İzmir merkezden Bergama minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler. Buradan da Mahmudiye Köyü dolmuşları ile kaplıcaya ulaşılmaktadır. Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Bergama merkezden Göçbeyli Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Tabelaları takip ederek köye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.