Anasayfa / Ege Bölgesi / Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir? İzmir’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bergama Mahmudiye Ilıcası, İzmir ilinin Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bergama ilçesine bağlı Mahmudiye Köyünde bulunmaktadır.  Bergama merkeze 19 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 110 km uzaklıktadır.

Bergama Mahmudiye Ilıcası sularının sıcaklığı 26 derecedir. Suların bileşiminde bol miktarda sodyum bulunmaktadır. Aynı zamanda bu suların radyoaktivite oranı yüksektir.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular özellikle cilt hastalıklarında faydalı olmaktadır. Ayrıca kaplıca suları sodyum miktarının fazla olmasından dolayı köylüler tarafından çamaşır suyu olarak kullanılmaktadır.

Bergama Mahmudiye Ilıcası Nerede?

Bergama Mahmudiye Ilıcası, İzmir ilinin Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bergama ilçesine bağlı Mahmudiye Köyünde bulunmaktadır.  Bergama merkeze 19 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 110 km uzaklıktadır.

Bergama Mahmudiye Ilıcası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler İzmir merkezden Bergama minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler. Buradan da Mahmudiye Köyü dolmuşları ile kaplıcaya ulaşılmaktadır. Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Bergama merkezden Göçbeyli Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Şifne (Reisdere) Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir