Bergama Paşa Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir – İZMİR

Bergama Paşa Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bergama Paşa Ilıcası Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir’de Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz

         Bergama Paşa Ilıcası Hakkında Bilgiler                

İzmir ilinin Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bergama ilçesine bağlı Paşa Köyünde bulunmaktadır.  Bergama merkeze 18 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 126 km uzaklıktadır.

Paşa Ilıcası sularının sıcaklığı kaplıca suları ele alındığında çok sıcak değildir. Bu sular madensel tuzlar yönünden fakirdir. Özellikle banyo kürü olarak kullanılmaktadır. Buraya gelen misafirler konaklama olarak daha çok baraka ve çadırları kullanmaktadır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Banyo kürü olarak kullanıldığında kronik romatizma, gıda metabolizması bozukluğundan ileri gelen gut, diabet, şişmanlık, yaşlılıktan ileri gelen düşkünlük halleri, böbrek ve kadın hastalıklarında fayda sağlamaktadır. Bunun dışında açık yaralara pansuman yapıldığında yumuşatıcı bir etki göstermektedir.

                         Bergama Paşa Ilıcası Nerede?                  

Bergama Ilıcası, İzmir ilinin Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bergama ilçesine bağlı Paşa Köyünde bulunmaktadır.  Bergama merkeze 18 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 126 km uzaklıktadır.

                 Bergama Paşa Ilıcası’na Nasıl Gidilir?          

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler İzmir merkezden Bergama minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler. Buradan da Paşa Köyü dolmuşları ile kaplıcaya ulaşılmaktadır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise İzmir merkezden O-30 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.