Beşpınarlar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati

Beşpınarlar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda Beşpınarlar Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Beşpınarlar Tabiat Parkı                              

Beşpınarlar Tabiat Parkı Bolu İlinin Merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Aladağ Bölgesi Beşpınarlar Mevkiinde yer almaktadır. Bolu’ya 26 km, Seben’e 35 km, Gerede’ye 22 km, Kartalkaya’ya 20 km mesafededir.

Tabiat Parkı’nın bulunduğu 26 ha büyüklüğündeki alan ilk olarak 1991 yılında A tipi orman içi dinlenme yeri olarak tescil edilmiş olup, daha sonra T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 11.07.2011 tarih ve 903 sayılı olur ile Beşpınarlar Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Tabiat Parkı’nın tamamı devlet ormanı statüsündedir. Tabiat Parkı, ormancılık yönetimi açısından T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı, Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Aladağ Orman İşletme Şefliği sınırları ve sorumluluk alanı içinde yer almaktadır.

Tabiat Parkı’na gelen ziyaretçilerin rekreasyonel kullanım taleplerini karşılayacak kullanımlara sahiptir. Tabiat Parkı; doğa yürüyüşü, bisiklete binme, doğa sporları gibi aktiviteler için uygun alanlar içermektedir.

300 dönüm alan üzerinde çeşitli aktivite parkurları, 1 adet kır gazinosu, 1 adet yağmur barınağı, wc-duş üniteleri, karavan alanı ve çadırlı kamp alanı mevcuttur.

Burada 30 ünitelik ısıtmalı çadırlarda 100 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Özgüven geliştirme merkezi olan Tabiat Parkında çeşitli takım oyunları, macera aktiviteleri, su ve doğa sporları, doğa eğitimleri ve kamp faaliyetleri yapılmaktadır.

Mountrain Kamping Bilgi ve Rezervasyon: 0212. 279 58 44

       Beşpınarlar Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023   

Şahıs  ……………………………… 20 TL

İndirimli Şahıs…………………. 10 TL

Bisiklet……………………………. 20 TL

Motorsiklet …………………….. 40 TL

Otomobil, Kamyonet ……….. 60 TL

Minibüs …………………………. 180 TL

Midibüs …………………………. 300 TL

Otobüs………………………….. 600 TL

1 Ünite Çadır (günlük) …….. 110 TL

1 Ünite Karavan (günlük)…. 275 TL

                  Beşpınarlar Tabiat Parkı Nerede?                 

Tabiat Parkı Bolu İlinin Merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Aladağ Bölgesi Beşpınarlar Mevkiinde yer almaktadır. Bolu’ya 26 km, Seben’e 35 km, Gerede’ye 22 km, Kartalkaya’ya 20 km mesafededir.

        Beşpınarlar Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?           

Buraya hususi araç ya da turlar ile gelme şansına sahipsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler Bolu Kıbrıscık Yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Bolu merkezden yaklaşık olarak 26 km olan tabiat parkına 45 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Yol üzerinde bulunan Gölcük Milli Parkına da gitmenizi tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.