Beştepeler Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Kayseri 2024

Beştepeler Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Kayseri 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Beştepeler Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir  –Kayseri Evi Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Beştepeler  Mesire Alanı           

Beştepeler  Mesire Alanı Mesire alanı Kayseri ilinin Melikgazi İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Melikgazi ilçesi Karacaoğlu mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Burası tarihi dokusunun yanında kente nefes aldıran yeşil alanların başında gelmektedir. Yüksek konumuyla güzel bir Kayseri manzarasını ayaklar altına seriyor. Uzun ağaçları, tertemiz havası, yürüyüş parkurları, piknik alanları ile ziyaretçilerin vazgeçilmez uğrak yeridir.

Burada yürüyüş parkurları ve piknik alanları mevcut. Ziyaretçiler için oldukça temiz bir havası bulunuyor. Yüksek bir konumda olması da avantajlarından biridir. Bu sayede havası çok temizdir. Ayrıca fotoğraf çekmek isteyen kişiler için doğa ayaklarının altında bir konumdadır.

Ailecek gelebileceğiniz çocuklar için oyun parklarının ve spor aletlerinin olduğu orman içinde güzel bir mesire alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde bulunan Kayseri evi gezmeye değer aynı zamanda küçük hayvanat bahçesi de bulunmaktadır. Çocuklar için oyun parkları olması çocuklu aileler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Mesire alanı içerisinde bay ve bayan tuvaletleri mevcuttur.

                               Kayseri Evi                                    

Beş tepeler mesire alanında bulunan çok güzel Kayseri’nin geçmiş dönemin anlatıldığı bir müzedir. Eski Kayseri kültürünün yeni nesillere aktarılması amacıyla dizayn edilmiş alan Kayseri evindeki odalar, ayrı ayrı tefriş edilerek maketten figürler, ebeveyn oturma grubu, iş odası figürleri yapılmıştır. Bu figürler Kayserinin oturma adabını, yemek kültürü ve geleneği aktarılmaktadır. Yaz boyunca saat 15.00 ile 23.00 arasında Kayseri evi ziyarete açılarak gelen misafirlere belediye tarafından ikramda bulunulmaktadır.

            Beştepeler Mesire Alanı Nerede?           

Beştepeler Mesire Alanı Mesire alanı Kayseri ilinin Melikgazi İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Melikgazi ilçesi Karacaoğlu mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

              Beştepeler Mesire Alanına Nasıl Gidilir?            

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler 35, 36, 44nolu otobüslere binmelidirler.

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.