Beydağı Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik – İZMİR

Beydağı Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Beydağı Barajı Nerede – Nasıl Gidilir  – Giriş Ücreti –  KAmp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                               Beydağı Barajı Nerede?                               

Baraj, İzmir ilinde Beydağ ilçesinde Küçük Menderes Nehri üzerinde bulunuyor. 1994 yılında temelleri atılan bu yer Sulama Amacıyla yapılan bir barajdır.

                   Beydağı Barajı Hakkında Bilgiler                       

Sulama Amacıyla yapılan yer gövde dolgu tipi olarak yapılmıştır. Gövde hacmi 9.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 95,00 m, göl hacmi 248,27 m3 ve normal göl alanı 13.00 km uzunluğundadır. Küçükmenderes nehri‘nin suyu ile beslenmektedir.

Baraj ve çevresinde Piknik Alanları, Kamp Alanları, Olta Balıkçılığı yapılmaktadır. Ayrıca Baraj çevresinde bulunan kır bahçeleri ve cafeler de oturup çay – Kahve içebilir. Bu güzel manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

Beydağı Barajı’nın ilçe kısmana bakan yüksek noktasında Belediye’ye ait bir kır lokantası bulunuyor. Burada Kahvaltı ve Yemek yiyebilir veya manzaraya karşı bir şeyler içebilirsiniz.

                Beydağı Barajı’nda Kamp Yapılır mı?                

Evet Yapılır.

Kamp Yapacaklara ufak bir tavsiye herhangi bir kamp alanı bulunmuyor. Herhangi bir işletme olmadığından dolayı Elektrik, Wc vb. ihtiyaçlarınızı giderecek bir yer yoktur. Sadece Belediye te ait bir tesis var ve belirli bir saate kadar açıktır.

                          Beydağı Barajı Giriş Ücreti                         

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                 Beydağı Barajı’na Nasıl Gidilir?                       

Baraj, İzmir ilinde Beydağ ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çiftlikköy – Karaman ve Yenişehir köyleri arasında kalan kısımda bulunuyor.

Barajın olduğu kısma Toplu Taşıma Aracı gitmiyor. Tek alternatif İzmir otogarından Beydağ ilçesine giden otobüslere binerek Beydağ ilçesine gelmeniz ve buradan Özel araçlar ile gitmeniz olacaktır.

Şahsi araçları ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments