Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2022

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2022

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati? Hakkında bilgiler vereceğiz.

       Beykoz Cam ve Billur Müzesi Hakkında Bilgiler    

Beykoz Cam ve Billur Müzesi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beykoz ilçesinde Merkezde Mehmet Yavuz Caddesinde yer almaktadır.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi yaklaşık olarak 390 dönüm arazide, yaklaşık 3 bin metrekarelik kapalı alanda Türk cam sanatının dünyaya tanıtılması amacıyla kurulmuştur. Müze alanı içerisinde bulunan ormanlık alan, 117 farklı ağaç türüne ev sahipliği yapması bakımından botanik müze özelliği taşıyor.

Adını Osmanlı dönemindeki Beykoz Cam ve Billurât Fabrika-i Hümayunu‘ndan almaktadır. Müzenin bulunduğu yapı, Sultan Abdülaziz tarafından vezirlik görevine getirilen Abraham Paşa tarafından inşa ettirildi. Milli Saraylar Başkanlığına bağlı Beykoz Cam ve Billur Müzesi 3 yıl süren restorasyon çalışmasıyla 12 Nisan’da açılmıştır.

Müzede, Selçuklu döneminden Osmanlı döneminin sonuna kadarki döneme ait 1500 eser yer almaktadır. Osmanlı sarayları için Avrupa’da üretilen eserlerin de sergilendiği müze 12 tematik bölümden oluşmaktadır.

OKUMALISIN  Çatalca Ali Paşa Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Çatalca - İstanbul?

Müzede Türkçe başta olmak üzere yabancı dilde 600 eserin yer aldığı kütüphane, süreli sergi alanı, çocuklara yönelik eğitici atölyesi, seçkin lezzetler sunan kafesi ve cam eserlerin satışa sunulduğu hediyelik eşya ofisi de hizmete açıldı.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Giriş Ücreti 2022 Yılı

Müze’ye Giriş – Müze Bahçesine Giriş ve Otopark olmak üzere 3 farklı ücret bulunuyor.

Cam ve Billur Müzesine Giriş Ücreti …15 TL

Müze Bahçesine Giriş Ücreti ……. 5 TL

Otopark Ücreti ……. 10 TL

Not: Otopark ücreti vermek istemezseniz Müze karşısında bulunan Beykoz Korusu önüne araçlarınızı bırakabilirsiniz.

         Beykoz Cam ve Billur Müzesi Ziyaret Saatleri     

Müze, Hafta için her gün saat 09.00 ile 18.00‘de ziyaret edilebilecek.

              Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede?              

Beykoz Cam ve Billur Müzesi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beykoz ilçesinde Merkezde Mehmet Yavuz Caddesinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Atakule Alışveriş Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

          Beykoz Cam ve Billur Müzesi’ne Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi’ne Otobüs ile gelmek isteyenler

Avrupa Yakasında Gelecekler 121A, 121B, 121BS  otobüs hatlarına,

Kadıköy – Üsküdar tarafından Gelecekler, 15BK, 15H, 15 T otobüslerine binerek BEYKOZ DURAĞI’nda inerek müzeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Yudum dedi ki:

    Bahsedilen otobüslerden hangi durakta inilecek?

    1. Seyyah Çağlar dedi ki:

      Beykoz Durağında inmeniz gerekiyor.