Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede/Nasıl Gidilir/Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede/Nasıl Gidilir/Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati? Hakkında bilgiler vereceğiz.

       Beykoz Cam ve Billur Müzesi Hakkında Bilgiler    

Beykoz Cam ve Billur Müzesi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beykoz ilçesinde Merkezde Mehmet Yavuz Caddesinde yer almaktadır.

Beykoz Cam ve Billur Müzesi yaklaşık olarak 390 dönüm arazide, yaklaşık 3 bin metrekarelik kapalı alanda Türk cam sanatının dünyaya tanıtılması amacıyla kurulmuştur. Müze alanı içerisinde bulunan ormanlık alan, 117 farklı ağaç türüne ev sahipliği yapması bakımından botanik müze özelliği taşıyor.

Adını Osmanlı dönemindeki Beykoz Cam ve Billurât Fabrika-i Hümayunu‘ndan almaktadır. Müzenin bulunduğu yapı, Sultan Abdülaziz tarafından vezirlik görevine getirilen Abraham Paşa tarafından inşa ettirildi. Milli Saraylar Başkanlığına bağlı Beykoz Cam ve Billur Müzesi 3 yıl süren restorasyon çalışmasıyla 12 Nisan’da açılmıştır.

Müzede, Selçuklu döneminden Osmanlı döneminin sonuna kadarki döneme ait 1500 eser yer almaktadır. Osmanlı sarayları için Avrupa’da üretilen eserlerin de sergilendiği müze 12 tematik bölümden oluşmaktadır.

OKUMALISIN  Cafer Paşa Medresesi Nerede - Nasıl Gidilir - Eyüp Sultan - İstanbul?

Müzede Türkçe başta olmak üzere yabancı dilde 600 eserin yer aldığı kütüphane, süreli sergi alanı, çocuklara yönelik eğitici atölyesi, seçkin lezzetler sunan kafesi ve cam eserlerin satışa sunulduğu hediyelik eşya ofisi de hizmete açıldı.

         Beykoz Cam ve Billur Müzesi Ziyaret Saatleri     

Müze, Hafta için her gün saat 09.00 ile 18.00‘de ziyaret edilebilecek.

              Beykoz Cam ve Billur Müzesi Nerede?              

Beykoz Cam ve Billur Müzesi, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beykoz ilçesinde Merkezde Mehmet Yavuz Caddesinde yer almaktadır.

          Beykoz Cam ve Billur Müzesi’ne Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 121A, 121B, 121BS, 15BK otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.