Beykoz Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı

Beykoz Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Beykoz Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı  Mekanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İstanbul ilinin Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Beykoz ile Paşabahçe arasındaki sırtlardan başlayarak Riva’ya kadar uzanmaktadır. Beykoz’a bağlı Gümüşsuyu Mahallesi sınırları içerisindedir. Burası aynı zamanda Abraham Paşa Korusu olarak da bilinmektedir. 150 dönümlük alanıyla Boğaziçi korularının en büyüklerindendir. Koru, Osmanlı dönemi Sultan II.Abdülhamid döneminden kalma bir yerdir.

Beykoz Korusu, Fransız bahçe mimarları tarafından düzenlenmiş ve aynı dönemde koruluğun içerisinde köşkler, kuş evleri, havuzlar ve tiyatrolar yaptırılmıştır. Günümüzde Koru içinde iki büyük mağara, beş havuz ve bir saray kalıntısı bulunmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna uygun olarak tekrar restore edilerek Ekim 2006 yılından itibaren Beykoz Korusu Sosyal Tesisi olarak hizmet vermektedir.

                       Beykoz Koru Sosyal Tesisleri                        

2 bin 783 metrekarelik açık alan ve 711 metrekarelik restoran bölümü ile aynı anda 1.000 kişiye kadar hizmet verilen Beykoz Koru Sosyal Tesisi; düğün, nişan, sünnet, mezuniyet töreni, iş toplantıları ve iftar yemekleri gibi tüm davet ve organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Beykoz Koru Sosyal Tesisinde misafirlere sunulan bir başka hizmet ise her Pazar gerçekleştirilen açık büfe kahvaltı organizasyonlarıdır. Yöresel peynir ve zeytinlerden ev yapımı reçellere, sıcacık hamur işlerinden yumurtalı tariflere kadar 60 çeşit kahvaltılığın sunulduğu açık büfe, uzun ve keyifli Pazar kahvaltıları için gitmenizi tavsiye ederim.

                        Beykoz Korusu Giriş Ücreti                       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

      Beykoz Koru Sosyal Tesisleri İletişi Bilgileri        

Adres: Gümüşsuyu Mah. Kemerüstü Sk. (Eski Hasır Restorant’ın Yeri), Beykoz – İstanbul

Telefon: (0216) 444 10 34

                     Beykoz Korusu Nerede?                                 

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Beykoz ile Paşabahçe arasındaki sırtlardan başlayarak Riva’ya kadar uzanmaktadır. Beykoz’a bağlı Gümüşsuyu Mahallesi sınırları içerisindedir.

                 Beykoz Korusu’na Nasıl Gidilir?                     

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler; 121A, 135, 137, 15BK, 15TY otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Vapur ile gelmek isteyenler ise BEYKOZ – YENIKÖY hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.