Beypazarı Kapullu Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Beypazarı Kapullu Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Beypazarı Kapullu Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? –  Ankara’da Bulunan Hamamlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Beypazarı Kapullu Kaplıcası Hakkında Bilgiler;

Beypazarı Kapullu Kaplıcası, Ankara ilinin Beypazarı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beypazarı ilçesine bağlı Kapullu(köy) Mahallesi içerisinde bulunmaktadır. Ankara şehir merkezine yaklaşık olarak 145 km mesafededir. Beypazarı ilçe merkezine ise 50 km mesafededir. Sakarya Nehri kenarında yer alır.

Bu hamamın Roma Döneminden kalmış olduğu tahmin edilmektedir. Hamam olarak anılmasında buranın çok küçük bir işletme olması etkili olmuştur. Fiziki koşulların yetersizliği ve bakımsızlıklar kompleks bir kaplıca olmasını engellemiştir.

Kaplıcanın suları yaz ve kış aylarında 38-40 derece sıcaklığa sahiptir. Kaplıca sularının romatizma ve kireçlenmeye iyi gelmektedir. Genellikle civar köylerdeki vatandaşlar Kapullu köyünün hamamına yoğun ilgi gösteriyor. Hamama gelen vatandaşlar kaplıca suyunda yıkandıktan sonra, bahçedeki kuma gömülüyor. Bir süre kumda uzanan vatandaşlar, daha sonra hamamda yıkanarak hastalıklarına şifa arıyor.

Beypazarı Kapullu Kaplıcası Nerede?

Beypazarı Kapullu Kaplıcası Ankara ilinin Beypazarı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beypazarı ilçesine bağlı Kapullu(köy) Mahallesi içerisinde bulunmaktadır. Ankara şehir merkezine yaklaşık olarak 145 km mesafededir. Beypazarı ilçe merkezine ise 50 km mesafededir. Sakarya Nehri kenarında yer alır.

OKUMALISIN  Kuş Kayası Kaya Mezarları Nerede - Nasıl Gidilir?

Beypazarı Kapullu Kaplıcası Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, ANKARA Garajlarından her saat Beypazarı’na Otobüs seferleri vardır. Beypazarı otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan Kapullu köy dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, Ankara merkezden D140 üzerinden ve sonrasında Ayaş-Polatlı Yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.